Jak na věc


je geneticky zděděná parkinsonova choroba.

Sladké brambory neboli batáty obohatí podzimní menu

    Nevím, jestli se internetu uleví. Náš dům je hobby magazín, nikoli odborný plátek. Chcete-li odborný článek, musíte jinam a solidně si za jeho přečtění zaplatit.
    Kolaudační řízení se vztahuje kompletně na všechny stavby, které jsou určeny pro trvalé bydlení anebo rekreační účely. Jejich maximální výměra činí 150 metrů zastavěné plochy. Jedná se ale i o stavby podzemní s výměrou do 300 metrů. Lhůta na vyřízení kolaudace se pohybuje mezi 40 až 60 dny. U některých menších staveb typu skleníku či sýpky postačí pouze oznámení příslušnému stavebnímu odboru daného obecního úřadu.
    Než dojde k vyšetření ECRP, je třeba precizní přípravy. Lékař se vás zeptá na užívání léků a je třeba, abyste byli na lačno. Od půlnoci před vyšetřením se tedy doporučuje nekonzumovat žádné potraviny. Pít vodu můžete bez omezení. Než fibroskopie začne, bude vám znecitlivěna oblast krku sprejem. Součástí vyšetření je i uklidňující injekce. Bolesti se nebojte, jen je vyšetření nepříjemné. Následně bude fibroskop zaveden do hltanu a vsunut do oblasti tenkého střeva, kde bude vstříknuta kontrastní látka. Následný rentgen pak odhalí případné obtíže.


Sektorový nábytek a jeho výhody

    Pro kolaudaci domu je nutné mít hned několik základních dokumentů. Všechny důležité doklady ke kolaudaci vám přehledně nabízíme v následujících odrážkách.
    Dobrý den chtěla bych se zeptat když někdo staví RD novostavba a elektrickou skříň má mimo pozemek a to ještě pribudovany na cizí stavbě?Je možné že projde kolaudaci a jak mu to mohl el zapojit .A jak může stavět na půdě která je vedena na katastru jako orná?Děkuji za odpověď a popřípadě. Na koho se obrátit
    Jirka s manželkou se pustili do úprav zahrady. Po vytvoření exkluzivního travnatého porostu ale zjistili, že jim na dokončení prací nezbývá čas ani peníze, takže své snažení museli přerušit. Teď se ale rozhodli, že terénní úpravy dokončí. Prioritou pro ně nebudou ovocné stromky ani květinové záhony, ale jehličnany, doplněné neotřelým prvkem – okrasným kamenem.
    Radku, když se tedy přiznáváte, že nejste odborník, tak takové věci prostě nepište. A když už ano, tak je před publikací konzultujte s patřičnými odborníky. Internetu i lidem se ohromně uleví, když jim takoví pisálkové nebudou činit svými články zbytečné problémy. Děkuji.


Choulostivá místa, kudy uniká teplo: nejde jen o okna a fasádu

    Dobrý den, má otázka se týká stavebního deníku…. Tudíž – ptal se Vás po něm někdo? My totiž máme zhruba tak 2 měsíce do „kolaudace“ a zjistili jsme, že byse od začátku stavby měl vést tento deník…který bohužel nemáme, a který by prý měl vést stavební dozor – který též nemáme…
    K doporučení tohoto vyšetření se rozhoduje lékař v momentu, kdy má podezření, žlučové cesty pacienta jsou neprůchodné. Nejčastěji se používá především k odhalení zánětů slinivky břišní. V určitých případech může být toto vyšetření iniciováno i tehdy, když je zapotřebí diagnostikovat žlučové kameny. Výborné je i při onemocněních nádorového charakteru, která jsou bohužel také vcelku častá.


Mrkev s vysokým glykemickým indexem je překonaný mýtus

    Dobrý den. Koupil jsem novostavbu ve fázi hrubá stavba. Stavba začala v roce 2009. Banka u které jsem bral hypotéku mi řekla , že do konce tohoto roku potřebuje vyjádření stavebního úřadu že Dům je zkolaudováný. Chtěl jsem se zeptat co vše je zapotřebí na domů udělat abych zkolaudovali pro potřebu banky.. Dům je patrový, už v domě bydlíme protože jsem dodělal přízemí kde je koupelna, kuchyň obývací pokoj ve kterém spíme, v patře jsou 3 místnosti a koupelna která není hotová resp. Není nic.jen podlahy vylité anhydritem. Chtěl jsem se zeptat zda mi to takto stačí na kolaudaci. Dům není zateplen a je postavy s cihlových bloku Zn. Porotherm. Děkuji za odpověď
    Jedním z rizik je případné podráždění slinivky břišní, která je náchylná na záněty. Podrážděn může být i hltan a existuje i riziko případné infekce, která může vzniknout. Rekonvalescence po ERCP se pohybuje okolo dvou až tří dnů. U některých lidí může doba rekonvalescence být i delší. Záleží na průběhu vyšetření a dalších okolnostech.
    Kolaudace rodinného domu je procesem, který představuje jakési nezbytné zakončení celého procesu stavby. V současné době jsou jasně stanoveny podmínky kolaudace rodinných domů. Ne všichni stavebníci jsou s těmito podmínkami seznámení a přesně tedy ví, co se po nich bude chtít. Pokusme se tedy přesně soustředit na to, co budete potřebovat a jakým způsobem je třeba se na kolaudaci domu připravit. Jen pro upřesnění je třeba hovořit o tom, že se jedná o kolaudační rozhodnutí. Pojem kolaudace je již zastaralý.


Srpnové číslo Domu&Zahrady je opět plné zajímavostí

    ERCP je vyšetření, které mnohým lidem není příliš známé. Právě proto se pokusíme o jeho podrobný popis. Nejprve si jej ale logicky přesně definujeme. Jedná se o endoskopickou retrográdní cholangiopankreatografii. Jedná se prakticky o vyšetření a zároveň také o specifickou léčebnu metodu. Zabývá se léčbou nemocí žlučníkových cest a slinivky břišní. Ve své podstatě kombinuje dvě vyšetření, a to rentgenové a fibroskopické. Na konci fibroskopu se nachází kamera se světelným zdrojem.
    Dobry den, mame dum svepomoci do 150 m2, budeme misto 10 cm zateplovat 16 cm, tim presahneme 150 metru asi o 1metr, 30 cm. Bude s tim nejaky problem pri kolaudaci ?
    Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda při kolaudaci je potřeba doložit i účtenky od nákupu hasicích přístrojů?Nebo jestli stačí mít platnou revizi.Děkuji
    Podle nejnovějšího zákona by na stavbě měly být zhotoveny všechny stavební činnosti, a to kompletně. Jak probíhá kolaudace je vcelku jasné. Na místo přijede úředník, který si vyžádá některé dokumenty. Bude chtít vidět to, jak se stavba shoduje s projektovou dokumentací. Prohlédne si také bezpečnostní prvky, jako třeba hasicí přístroje a podobně.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00