Jak na věc


izraelské speciální jednotky

České a izraelské speciální síly nacvičovaly protiteroristické operace

    Cvičení Sand Dune 2017 se zaměřilo na sdílení zkušeností v boji v zastavěných oblastech, provádění úderných akcí, a vedení protiteroristických operací. Výcvik probíhal jak s použitím ostré munice, tak i s využitím laserových značkovacích systémů, a tedy reálně - s využitím živých protivníků (force on force).
    10.8.2020 • V pátek 7. 8. si vyžádal IKEM na 24. základně dopravního letectva transport vrtulníkem W-3A Sokol k odběru orgánů k transplantaci na trase Praha-Kbely – Ostrava a zpět.
    Jednotky společně procvičovaly operace k osvobození rukojmích a zajetí teroristů v zastavěných oblastech, a to ve dne i v noci. Během cvičení byla prověřena schopnost příslušníků 601. skupiny speciálních sil vést komunikaci nejen v anglickém, ale i v arabském jazyce, a to v oblasti velení a řízení mnohonárodních týmů, získávání informací a jejich následné sdílení. Důležitou roli hrálo i porozumění simulovanému operačnímu prostředí. Součástí cvičení bylo i vzájemné sdílení zkušeností z operací.
    Na základě víceleté spolupráce se speciálními jednotkami IDF (Izraelské ozbrojené síly) se na přelomu června a července, ve výcvikových zařízeních speciálních sil Izraele, uskutečnilo první společné cvičení 601. skupiny speciálních sil s plně profesionální částí jednotky Duvdevan.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00