Jak na věc


in počasí aladin

Povodně aktuálně, počasí online

    Vašek má pravdu, čím více asfaltu, betonu atd, tím více vody půjde do řek a v případě povodní to pěkně přispěje ke zvýšení hladin. Dále proč vltavská kaskáda se nevypouštěla vodu již o několik dřív, než začaly stoupat řeky ? Bylo by pak dost místa ve Vltavě pro Berounku. To si vodu šetřila pro rekreaci v létě ?
    Na Přerovku prší cely den ale na Liberecku je to strašná udalost po roku znova ta hrůza je mně těch lidí líto proč stát nechá povodí a nepřikáže čištění a udržbu koryt řek snad platime daně a naše penízky si nechavají jen na vysoké platy a na lidí serou nakonec Klaus řekne at se lidí odstěhují kde nehrozí povodně to by jsme museli na hrad tam mají prdele v suchu.......
    Posílám mnoho sil a jsme s Vámi.Zijeme na jižní moravě ,je tady pohoda.Strašně držíme palce.\r\nToto máme odplatu jak se chováme k naší planetě.Ať si říka kdo chce co chce je to tak.Jsme s Vámi.
    Teplota ve 2 m nad modelovým terénem. Barevné plochy zobrazují detailní pole teplot ve 2 m nad zemí. Zobrazené číselné hodnoty ve vybraných bodech slouží pouze pro snažší orientaci na mapě (nejedná se ani o extrémní, ani o průměrné teploty v zobrazené síti). Vzhledem k silné závislosti teploty na nadmořské výšce je pro chápání předpovědi teplot nutné přihlédnout i k místní chybě výšky terénu (orografie).


Model GFS počítá počasí pro celý svět

    Terén v modelu musí být z konstrukčních důvodů zhlazený, a tudíž modelová nadmořská výška v konkrétní lokalitě nemusí odpovídat skutečnosti. Model např. "nevidí" izolované kopce (např. Milešovku) nebo hluboká údolí, maximální nadmořská výška pohoří je menší než ve skutečnosti apod. Čím má model hrubší výpočetní síť, tím je tato chyba výraznější.
    nevím jestly je platné čištění a ůdržba koryt,je to jako když vám do okapu nalije někdo v mžiku vanu.a myslím si že je jedno jestly jste ho měla vyčištěnej nebo ne-každopádně kdyby mi třikrát vytopila chalupa jdu do hajzlu a nebrečím stále že je to rok co rok.
    Problém je taky v tom, že každý chce mít před barákem pevnou silnici, pevné parkoviště, pevný chodníky - a všechny tyto asfaltové a betonové plochy vodu nenasáknou, ale pošlou dál do údolí - a tam se to nasčítá.


Předpověď srážek podle modelu ALADIN

     jednoznačně oproti létům před 2O-3O léty je zastavěno minimálně i o 30% víc,takže logicky řeky nepoberou co dřív stačilo v potůčcích v klidu odtéct, bydlím v povodňové zoně, bohužel a rady , že by se paní odstěhovala..hm kam a za co, nepatřím k těm co pobírají \\\"průměrnou mzdu ve státě\\\" celý život pracuju a vychovala jsem dvě dětim, nemám ani\\\" správnou barvu\\\",jsem normální moravanka jako 100 tisíce postižených i čechů,tehdy a ted se vždy něco zapomene, opozdí , zamešká, ale hlavně prevence je drahá.... ale ne tak jako řešení následků,,kdyby vyčistili toky řek ,které jsou minimálně o víc jak metr vysoké odedna a zůžené u nás i třeba o 1Ometrů, tak by se nestávali až takové věci,,,proč si ti, co to mají na starosti nespočítají kolik by stálo vybagrovat řeky a potoky na původní hloubky, a věřte že lidé nejen okoli bydlící by pomohli zdarma,než ted dělat jako že milosti co dají na postižené, však jsou to naše vydřené peníze,tak jaké milodary z kapes pana Nečase,
    ryndy - Je sice pravda že najednou to ten okap nestihne, ale z nebe to taky padá po kapkách a né po vanách... Ty koryta potoků a nevyčištěný rybníky by to korigovaly mnohem lépe kdyby byly v bezchybném stavu. Samozřejmě do velkého toku to nakonec stejně doteče všechno, takže poblíž velké řeky je to stejné, ale dnes jsem viděl na vlastní oči jak si poradí vyčištěný příkop podle silnice s vodou z pole (v týdnu ho čistili). Kus dál ještě vyčištěný nebyl a voda se valila hlavně po silnici. To je můj dnešní poznatek.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00