Jak na věc


hostýnské papírny

Ubytování Hostýnské vrchy, Slovácko, Karpaty, Javorníky

    Hostýnské vrchy najdete v Západních Karpatech, konkrétně v Západních Beskydech. Převážnou část Hostýnských vrchů tvoří rozsáhlé lesy. Nejvyšším vrcholem je Kelčský Javorník (864 m. n. m.), avšak až druhý nejvyšší vrchol Hostýn (735 m. n. m.) dal celé oblasti jméno.
    Lesy a louky Hostýnských vrchů skýtají množství přírodních pokladů, které stojí za vaši návštěvu. Zajímavým tipem na výlet Hostýnem je například Čerňava, ve které najdete až 280 let staré mohutné stromy, památná lípa s obvodem kmenu 630 cm již mnoho let stojí v Kateřinicích. Z přírodních pokladů dále nabízíme výlet do Zbrašovské arganitové jeskyně nebo výhled z rozhledny Vartovna.
    Oblíbenou lokalitou Hostýnských vrchů na dovolené jsou vinice v rámci vinařské oblasti Morava v obci Horní Lapač. Obce i města Hostýnských vrchů s ubytováním žijí bohatým kulturním životem, kterému dominují lidové tradice. Jistě znáte fašánky, pálení čarodějnic a další veselé svátky, které tvoří kulturní nabídku hostýnského regionu. Ve městech najdete také galerie a muzea se zajímavými expozicemi věnující se historii, přírodním zajímavostem i umění.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00