Jak na věc


elektrické olejové radiátory s termostatem na stěn

Prostorový termostat SIEMENS fan coil jednotky RAB, RAB11, č. 3015

     Pokud máte doma víc koberců, určitě jednou za čas hledáte způsob, jak je vyčistit.   Pomůže vám s tím tepovač, resp. vysavač na tepování koberců a my vám poradíme, jak si ten vhodný...
    Některé radiátory mají jen mechanické ovládání. To také celkem postačuje, dá se nastavit teplota místnosti i stupně výkonu, ale obvykle chybí právě velmi praktická funkce Timer/Časovač.
    Verze s pevnými nožičkami volte jen v případě, že nechcete radiátor přesouvat. Ale tak či onak výkonnější radiátory už dnes snad ani nenajdete bez koleček.
    Samozřejmě, hovoříme o vysloveně komfortním vyhřátí. Pokud si chcete elektrický olejový radiátor koupit spíše na temperování místnosti, postačí vám i nižší než výše uváděné výkony.
     Kombinovaný sporák s plynovou vrchní deskou a elektrickou troubou představuje vhodný kompromis mezi kvalitou vaření a energetickou úsporností. Víte, podle čeho si vybrat?
    Pokud si nevíte rady a potřebujete pomoci s výběrem, nebo doporučením neváhejte nás kontaktovat na naší zákaznické lince technické podpory na telefonním čísle +420 311 233 130 , PO - PÁ od 8:00 - 16:00


Prostorový termostat SALUS RT310 denní - kabelový

     I vaše předsíň si zaslouží nádech originality! Projevte svou osobnost a kreativitu při výběru doplňků a dodejte život i té najponurejšej vstupní hale.
    A co je horší, podle zkušeností uživatelů na těchto laciných výrobcích si dělá termostat i tepelná pojistka, co chtějí. S optimálním vytápěním místnosti nemůžete počítat. Některé laciné olejové radiátory dokonce neobsahují dostatek olejové náplně. Tím pádem jejich výkon nezodpovídá tomu, co deklarují v popisech v katalozích ani na krabici výrobku.
    Pokud tedy náhodou natrefíte na kus, který nemá možnost výkonové regulace, určitě ho nekupujte. Výjimkou jsou případy, kdy potřebujete jen miniradiátor s výkonem do 1000 W na ohřátí velmi malé místnosti. Tam by byla výkonová regulace zbytečná.
    Dnes by měla být tato funkce přirozenou součástí všech moderních elektrických olejových radiátorů. Pokud byste však přece jen našli nějaký kus, který ji nemá, neztrácejte čas a vybírejte lepší produkt.


Proč je elektrický olejový radiátor nejlepší volba?

    Regulace – termostaty jsou nejvhodnějším a nejčastějším pomocníkem při nastavení a regulaci vytápění, bez kterého si dnešní život neumíme představit. Prostorové termostaty napomáhají k zajištění komfortnějšího životního stylu. Regulace je založena na principu dodržování určitých pravidel a omezení, které jsou definovány uživatelem nebo výrobcem daného produktu. V naší nabídce regulace najdete širokou škálu řídící jednotky a termostatů.
     Toužíte po obývacím pokoji, z níž bude sálat radost a energie? Vyměňte bílé, šedé a béžové barvy za červenou a dodejte jí nový život v horkých odstínech! Vaše obývák se změní k nepoznání.
    Potřebujete vyhřát chatku nebo jednu místnost v domě nebo bytě? Přitom chcete mít co nejnižší pořizovací výdaje: nejlepší volbou je elektrický olejový radiátor. Na co se zaměřit při jeho výběru?
    Některé radiátory stojí jen na nožičkách, to není moc praktické. Na druhé straně většinou jde o malé a poměrně lehké radiátory do výkonu cca 1000 wattů. S nimi je případná manipulace poměrně pohodlná. Ale také takto: kolečka jsou kolečka:-)
    Proč mluvíme o odhadu teploty? Mobilní elektrické olejové radiátory totiž nedisponují žádným připojeným externím teplotním čidlem, které by, samozřejmě, poskytlo nejpřesnější měření.


Prostorový termostat SALUS 091FL týdenní - kabelový

    Pokud kupujete výkonnější elektrický radiátor, vybírejte si jen mezi produkty, které jsou s kolečky. Je to výhodné, zejména pokud chcete radiátor přemísťovat z místnosti do místnosti. Každý radiátor s kolečky je zároveň opatřený úchytem, pomocí něhož se dá pohodlně a bezpečně přemísťovat, dokonce i když je ještě horký.
    Silikonový olej, kterým jsou plněné moderní elektrické radiátory, má příznivou měrnou tepelnou kapacitu a vysoký bod varu. Ale netrapme se nudnými fyzikálními zákony. Ve vší jednoduchosti: vysoká tepelná kapacita umožňuje akumulovat vysoký podíl tepelné energie v malém objeme oleje.
     Ruční vysavač je nenahraditelným pomocníkem při náhlé nehodě v domácnosti, např. když se vám rozsype mouka nebo strouhanka v kuchyni, když děti přinesou bláto nebo písek na botách do...
    Elektrický olejový radiátor funguje na principu konvekce (přirozeného proudění teplého a studeného vzduchu v místnosti), ale také na principu radiace (ohřátá kovová žebra emitují do místnosti tepelné záření). U kvalitních olejových radiátorů trvá aspoň půl hodiny, než vychladnou po jejich vypnutí. Takže se využívá také zbytkové naakumulované teplo, což zvyšuje jejich celkovou účinnost při ohřívání vzduchu.


Kvalita prostorového termostatu

    Na provozní teplotu se přitom vyhřejí cca do 10–15 minut. Takže vychladnutí jim trvá déle než vyhřátí. Oproti obyčejným teplovzdušným ventilátorům nebo konvektorům tedy elektrické olejové radiátory dokážou využít spotřebovanou elektrickou energii účinnějí.
    Funkce proti zamrznutí je výhodná, když nepotřebujete místnost vyhřát, ale jen ochránit před zamrznutím, tedy klesnutím teploty na bod mrazu. Většinou to funguje tak, že přístroj, když má aktivovanou tuto funkci je ve standby (spícím) režimu, ale zároveň detekuje teplotu v místnosti.
    Tento parametr, bohužel, výrobcovi na svých produktech neuvádějí. Základní pravidlo zní: čím víc oleje, tím kvalitnější a úspornější je vytápění díky tepelné setrvačnosti.
    Protože spotřebitel není elektrotechnikem, ani odborníkem na termodynamiku, nemá si jak ověřit, že interní prostorový termostat bude optimálně pracovat. Nejlepší radou proto je opět: kupte si raději výrobek renomované značky za vyšší peníz. Optimální cenovou hranici i doporučené značky najdete níže v textu.
    Termostat, který řídí zapínání a vypínání elektrických obvodů do vytápěcích těles (kterými jsou v případě radiátorů žebra), by měl být dostatečně "inteligentní" a správně nakalibrovaný, aby uměl korektně "odhadnout" teplotu v místnosti.


Prostorový termostat AURATON 3003 denní - kabelový

    Protože v technických parametrech na e-shopech, a dokonce ani v manuálech k elektrickým radiátorům nenajdete, jakým množstvím oleje je naplnili, orientovat se dá jen podle značky a ceny. Které značky v tomto segmentu je možné považovat za kvalitní a od jaké cenové úrovně se vyplatí kupovat elektrické olejové radiátory, píšeme níže.
    A možná si kladete také otázku, proč je elektrický radiátor vlastně olejový? Proč jsou jeho žebra naplněná olejem, a ne například vodou? Jde tu právě o výše vzpomínanou teplotní setrvačnost.
    V první řadě si řekněme, proč vám ze všech ostatních typů interiérového ohřevu nabízíme právě elektrický olejový radiátor. Odpověď je jednoduchá. Jde o nejefektivnější typ elektrického ohřevu místnosti. A z hlediska poměru odběr elektřiny / výkon také nejúspornější.
    Pokud tato klesne pod 5 °C, radiátor se zapne na plný výkon. Jakmile se místnost ohřeje, radiátor se opět automaticky vypne do standby režimu. A tak to pokračuje dokola.
    To znamená, že radiátor sa dá nastavit buď jen za kolik hodin sa má vypnout. Když se potom vypne, už ho musíte znovu uvést do chodu jen ručně. Podobně to platí opačně. Pokud radiátor nastavíte, že se má zapnout například za 6 hodin, stane se tak. Vypnout ho však už musíte také jen ručně.


Příložný digitální termostat SALUS PC11W pro ovládání čerpadla ÚT nebo TUV

    Pro náročnější spotřebitele proto doporučujeme soustředit se při výběru jen na olejové radiátory, které jsou na elektronické ovládání. Obsluha je navíc pohodlnější a o chodu radiátoru vás informuje přehledný LED displej.
    Doporučujeme, abyste kupovali elektrický olejový radiátor aspoň v hodnotě 90 eur a víc. V opačném případě narazíte na nevelmi kvalitní čínské výrobky, které budou fungovat tak jednu, dvě sezóny a konec.
    Teplotní senzor, který je součástí termostatu, je zabudovaný v těle přístroje, ale nastavený tak, aby uměl ignorovat odchylku, kterou dělá teplo sálající ze žeber. Ne na každém zařízení je však tento senzor dostatečně spolehlivý a zejména u radiátorů z nižší cenové kategorie dokáže pořádně pozlobit.
    Vysoký bod varu umožňuje oleji zůstat v tekutém skupenství, takže olej nemusí být do radiátoru "natlakovaný", jako je tomu v případě plynů. Proto je bezpečný a plní výborně svoji hlavní úlohu, kterou je vytápění.


Prostorový termostat SALUS RT200 denní, kabelový

    Výrobcovi nabízejí svoje radiátory obvykle v rozsahu od 7 do 11 žeber. Sedmičkové radiátory jsou spíše na menší místnost. Optimum je aspoň 9 a ideál 11 žeber, s tím vytopíte i větší prostory. Ale opakování je matkou moudrosti: vždy se podívejte hlavně na vyhřívací výkon elektrického olejového radiátoru!
    Důležité upozornění: Berte do úvahy také to, zda máte dobře zateplený byt/dům. Pokud je nezateplený, teplo obvykle rychle uniká. V takovém případě se vám může stát, že výrobcem deklarované vytopení například místnosti o objemu 60 m3 se vám nemusí podařit. Stejně tak, jestli radiátor vypnete, teplota v místnosti bude poměrně rychle klesat.
    Touto funkcí disponují už téměř všechny elektrické olejové radiátory. Například u radiátorů s maximálním vytápěcím výkonem 2500 W se dá topení nastavit na 3 stupně výkonu: 1500 W / 2000 W / 2500 W.
    Je to praktické, jestli chcete nastavit, kdy se má radiátor zapnout, případně vypnout. Nevýhodou všech časovačů na elektrických olejových radiátorech je, že funkce automatického zapnutí a automatického vypnutí nejsou kombinovatelné.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00