Jak na věc


eaton protipozarní rozvaděče

Magazín o moderních trendech v bydlení

    Společnost ETZPOWER, s.r.o. je výrobcem s tradicí v místě podnikání a využívá dlouholetých zkušeností pracovního týmu při realizacích náročných zakázek ve výrobě elektro rozvaděčů.
    Dodáváme rozvaděče nízkého a malého napětí. Vlastní výroba je převážně orientována na kusovou výrobu s cílem vyhovět individuálním požadavkům zákazníka. Rozvaděče vyrábíme v provedení plast, nerez, ocelový plech s povrchovou úpravou se stupněm krytí od IP20 do IP66, případně v provedení s protipožární ochranou. Do rozvaděčů osazujeme prvky od renomovaných výrobců (Schrack, OEZ, Eaton).Rozvaděče vyrábíme v souladu s platnými normami ČSN EN. Veškeré naše výrobky procházejí před odesláním zákazníkovi výstupní kontrolou a jsou vybaveny veškerou potřebnou dokumentací.
     Rozváděčové skříně jsou vyráběny z ocelového plechu či plastu; s možností protipožárního provedeni EW30-90 nebo EI30-90. Povrchová úprava je prováděna práškovou technologií v odstínu podle přání zákazníka. Standardně se používá RAL 7032 a RAL 9003.


Nové rozvaděče s požární odolností

    Písmeno E značí celistvost prvku s dělicí funkcí. Písmeno W značí - rozvaděčová dvířka jsou zkoušena na radiaci, zde platí, že po stanovený časový limit nesmí radiace ve vzdálenosti 1 m před rozvaděčem překročit hodnotu 15 kW/m2. Písmeno I značí - rozváděčová dvířka jsou zkoušena jako izolační, v tomto případě platí, že po stanovený časový limit průměrný vzrůst teploty na neexponované straně dveřního křídla je omezen na 140 °C nad počáteční průměrnou teplotu. Písmena DP1 udávají druh konstrukce, v tomto případě to znamená - konstrukční části nezvyšují v požadované době požární odolnosti intenzitu požáru. Poslední písmeno S, ačkoliv je na posledním místě, jeho význam není zanedbatelný, ba naopak.Písmeno S udává to, že rozvaděč je kouřotěsný.
    Rozvaděče v provedení EI mají konstrukci dvoustupňovou. První částí je samotný „Podomítkový rozvaděč“ (BP-U-DWB-...-EIS), druhou částí jsou pak „Bočnice montážního rámu“ (BPZ-MSW). Samotný rozváděč (BP-U-DWB-...-EIS) se skládá ze dvou konstrukčních prvků. Prvním prvkem je rám rozváděče, který je svařen z 2mm ocelového plechu. Tento rám se kotví do podpěrné konstrukce (zdi) pomocí šroubů, šrouby nejsou součástí dodávky, typ a délka šroubu se volí podle použitého zdiva. Spáry mezi rámem a podpěrnou konstrukcí se vyplní pomocí protipožární pěny (např. Promafoam-C), montážní pěna není součástí dodávky. Po vytvrdnutí montážní pěny, nejlépe po 24 hodinách, se do rámu opět usadí dveřní křídlo, které tvoří druhou část rozváděče (BP-U-DWB-...-EIS). Toto dveřní křídlo je vyrobeno z ocelového plechu tl. 1,5 mm a je vyplněno izolační deskou Prometect-L500, tl. 25 mm, našroubovanou na předem připravené nastřelovací matice. Po obvodu rámu a dveřního křídla je použito kouřotěsné těsnění Promatseal.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00