Jak na věc


dvůr králové

Tambora najdete „na“ Čistém stole

    Po delší době, a řadě získaných cenných informací, jsem se rozhodl napsat další článek na téma výroba mezistěn. Postup je identický jako v prvním díle s drobnou změnou v odlévání voskových desek. Dalším pokrokem ve výrobě bylo dokoupením motorizace pro válce na model MD STAR. Tento model jsem doplnil o automatické doplňování separačního roztoku.
    Historie obce se váže především ke hradu, ze kterého se zachovaly už jen zříceniny. Proslavil ho svými kresbami Josef Lada a románem Zločin na Zlenicích hradě Radomír Šimáček. Malebná zřícenina se nachází na protějším břehu Sázavy. Zlenický hrad byl sídlem pánů z Dubé a Zlenic a jeho nejvýznamnějším majitelem byl Ondřej z Dubé, nejvyšší sudí Království českého v době vlády Karla IV. a Václava IV.
    Pivo je stejně jako ostatní piva Tambor nepasterované, k dispozici bude jak nefiltrované, tak filtrované. Rozdíl od běžného ležáku 11% Tambor je především ve výraznější barvě s podzimními tóny a v intenzivnější hořkosti, kde je dominantní chmelové aroma. Všichni znalci klasických českých ležáků tyto vlastnosti jistě po napití ocení. Každý doušek nové Sousedské jedenáctky pobízí k dalšími napití.


Cirkus Ponorka - Honza Ponocný míří na Pivovarské podium

    Dvorští hokejisté dnes ukončili pětizápasovou vítěznou sérii, přesněji řečeno, v jejím pokračování nám zamezil vrchlabský Stadion. V DD Elektromont aréně byli domácí po celý zápas lepším týmem a Rodos se i přes vyhranou úvodní třetinu musel před rivalem sklonit.
    O tom, že si vyvážená chuť jantarově zbarveného výčepního piva našla mnoho příznivců, svědčí již čtvrtý tank, který bylo třeba během krátké doby z Královédvorského pivovaru Tambor vypravit.
    Pivo bude k dispozici po celé léto. Poprvé bylo představeno na kynologické soutěži Rýzmburský voříšek, kde lidem chutnalo. Pivo se nyní bude točit na Městských slavnostech, které se konají 17. června.
    Nabízíme za výhodné ceny také Biogon 20, potravinářský dusík a potravinářský oxid uhličitý. Také roční pronájem lahví s potravinářským plynem u nás získáte za výhodné ceny.
    Zlatá pivní pečeť je certifikované ocenění piva v největší a nejstarší degustační soutěži v České republice. Cena se uděluje každoročně. V uplynulém roce to bylo ve 28 kategoriích. Ocenění medailisté z jednotlivých kategorií pak soutěží ve finálovém kole o Hlavní cenu Zlatá pivní pečeť, která určí absolutního vítěze.


Pivovar Tambor, Dvůr Králové nad Labem, Pivo sudové, pivo lahvové

    Když půjdete na koncert projektu Circus Ponorka, asi budete na první pohled šokováni. Na podium příjde jediný člověk s akustickou kytarou a začnou se dít věci. Během chvilky za pomoci elektronických ,,mašinek'' a dvou mikrofonů poskládá zvuk celé kapely ve které nechybějí bicí, basa, několik kytarových partů a dokonce pěvecký sbor. Honza Ponocný je muzikant s bezmála dvacetiletou profesionální zkušeností, který se pokusil zkusit to jinak a stal se tak jednou z nejzajímavějších hudebních událostí poslední doby. Je neuvěřitelné, jak může jednočlenná kapela znít.
    „Ze začátku se jevilo, že by mohlo ke zlepšení dojít. Podnikatel, který pivnici a prodejnu provozoval jako první, měl profesionální přístup a řadu zkušeností a nápadů. Ale postupem času se začal objevovat problém v personálu, který významně ovlivnil celkový dojem z fungování pivnice a prodejny. V případě druhého nájemce nebyla ochota provozovat pivovarskou prodejnu v dopoledních hodinách, proto musel pivovar nahrazovat dopolední prodej sudového a lahvového piva vlastními pracovníky z prostoru autosalonu. Což nebylo pro naše zákazníky vůbec komfortní. Naše představy se tak začaly nenaplňovat a rozcházet, to se projevilo celkovým úbytkem zákazníků a poklesem úrovně poskytovaných služeb. I kulturní akce z nabídky Pivovarského podia v podstatě vymizely. Za tři letní sezóny se uskutečnily pouze tři hudební koncerty.“


Pivovar Tambor nabízí Originální pivní královédvorský destilát a likér Spirit Tambor

    (Dvůr Králové/Žernov, 26.5. 2017) – Pivo uvařené na objednávku městysu Žernov u příležitosti 600. výročí první písemné zmínky je už na čepu ve stánku pod žernovskou rozhlednou. Rozhledna a městys se nachází v těsné blízkosti všem dobře známého Babiččina údolí u Ratibořic, na Českoskalicku. Pivo uvařil podle požadavků zastupitelů městyse Žernov sládek Královédvorského pivovaru Tambor Jan Pavlík.
    Dvůr Králové (18. leden 2019) – Už 10. let se může veřejnost setkávat se značkou piva Tambor ze Dvora Králové nad Labem. Královédvorský pivovar  za tu dobu urazil velký kus cesty a našel si své místo v nabídce „zlatavého“ moku v celé České republice.
    Nabízet bude lahvové a sudové pivo v plném sortimentu, tedy všech šest druhů. Zájemci si pivo Tambor mohou koupit jak v prodejně, tak v rámci závozu velkoobchodu. Královédvorské pivo tedy nakoupí jak maloobchodníci, tak i majitelé restaurací, penzionů nebo hotelů.
    Jako první vídeňský ležák uvařil Anton Dreher roku 1840 ve Vídni. Ve střední Evropě jeho výroba upadla, uchytilo se však díky vojákům Maxmiliána I. Habsburského v Mexiku a rozšířilo se po americkém kontinentu.


Pivovar Tambor si připomíná sté narozeniny ing. Gastona Klazara

    Pokud se týká nabídky piva, chceme obohatit současný prodávaný sortiment.Vaříme pro řadu obchodních partnerů jejich pivní speciály, které se ale v nedávné minulosti na pultu pivovarské prodejny leckdy neobjevily, protože o ně nájemci neměli zájem. To by se už nemělo stát. Nové úspěšné receptury jsou vařeny jen v malých sériích, které jsou určeny výhradně pro koncového zákazníka. Ale vždy je dohodnuto, že tyto ´´privátní´´ značky piv námi vyráběné, bude možno v malém množství nabízet i v naší pivovarské prodejně či letním výčepu jako pivní chuťovku. V letošním roce předpokládáme, že opět nabídneme dvě úspěšné jedenáctky roku 2017, a to Žernov a Zlenice, které doplníme o nefiltrovanou dvanáctku Záboj. Další pivní druhy připravujeme. Z pohledu pivovaru věříme, že tuto organizační změnu zákazník uvítá a ocení.“
    „Podmínkou tankového piva je nejenom potřebná technologie, ale i odborně zdatný a zaškolený personál. A ten u nás, v pivovaru, určitě máme,“ vysvětlil Nasik Kiriakovský, majitel královédvorského pivovaru Tambor.
    Dvůr Králové 4-5 km, Kuks 2 km.V roce 2012 dostavěna z Hradce Králové do Kuksu, další rozvoj směr Dvůr Králové a Krkonoše v následujících letech. K našemu penzionu možnost dojetí z Kuksu po široké hlavní silnici (2 km) nebo po vedlejší silnici přes Stanovice (3 km).
    Na vzniku nového piva se aktivně podíleli Petr Forman, Marek Zelinka, Jacque Laganache,  Francois Didou a další kovbojové z Deadtownu přímo v pivovaru, kde se uskutečnila degustace všech piv z nabídky Tambora. Při neformální diskuzi nad vzorky byl definován přesný požadavek na pivo DEADLAGER, co do chuti, barvy, hořkosti a celkovému dojmu po napití. V dané době nebyl pouze znám definitivní název piva.


Dovolujeme si Vám nabídnout naši novou „dvanáctku“, která dostala jméno ZÁBOJ.

    Kromě Zlenic se nové pivo Tambor objeví i v restauracích zaměřených na pivní speciály, které královédvorský pivovar zásobuje. Další zájemci o novou „sousedskou jedenáctku“ si ji mohou objednat u Jany Chmelíkové, tel.: 733739869. Jedná se o limitovanou várku, proto je třeba si s objednávkou pospíšit.
    „Již v roce 1433 se na Pecce připomíná pivovar s právem mílovým. Po Harantově smrti za třicetileté války zpustl. V roce 1701 za kartuziánů vyhořel a o devatenáct let později byl obnoven, tentokrát z kamene. Mniši vařili peckovské pivo až do roku 1782. Poté se o pivovar po dlouhá léta staral rod Trauttmansdorfů, aby se v roce 1926 jako poslední nájemce stal Otakar Chlistovský. V červenci 1926 připadl do majetku pivovaru v Nové Pace a sloužil jako sklad. Za několik let byl definitivně zbořen."vysvětlili zástupci spolku.
    „Polotmavý ležák má barvu tmavého jantaru a intenzivní příjemnou chuť s lehkým ovocným nádechem. Ta je výsledkem dlouhé doby zrání při nízké teplotě. Při vaření byly použity 3 chmely a 4 slady.  K plné chuti a silnému řízu přispěl i podíl pšeničného sladu. Nová „třináctka“ nabídne střední hořkost s příjemným dozníváním,“ uvedl sládek Jan Pavlík. Stupeň hořkosti je 20 až 22 IBU a obsah alkoholu je 5,3%.


Co se dělo v krajském zdravotnictví za poslední měsíce? Dozvíte se v časopisu VIZITkA

    Dvůr Králové nad Labem (16. dubna) – Novinka Královédvorského pivovaru Tambor tentokrát není určena jen pro milovníky tradičního českého piva. Pod názvem Spirit se ukrývají kvalitní destilát a likér, které jsou vyrobeny jako limitovaná edice 2018.Novinka vznikla trojitou destilací z královédvorského piva Tambor, bez přidání průmyslového líhu a jakýchkoliv ochucovadel. První druh je čirý destilát o obsahu 45% alkoholu. Na něm si pochutnají především pánové. Pro dámy vznikl likér ochucený včelím medem s krásnou zlatavou barvou a vhodně vybraným kořením. Obsah alkoholu je 28,5%. Oba nápoje jsou baleny do půllitrových lahví s originální etiketou. Díky elegantnímu designu se stanou určitě zajímavým dárkem pro milovníky kvalitního pití.Spirit byl destilován a lahvován v palírně Agnes Zelená Bohdaneč, s.r.o., která je držitelem řady ocenění. Již přes 14 let vyrábí výhradně přírodní pálenky nejvyšší kvality, vytříbené chuti, bez průmyslově vyráběného lihu a umělých přísad.Královédvorský pivova
    Zlenice jsou malou vesničkou, která tvoří jednu obec se Lštěním, to se pyšní hradištěm z 11. století. Dnešní obec má rušný společenský život. Pořádají svůj vlastní ples, masopustní akce či prvomájové oslavy. Mají také svoje vlastní „Prostřeno“, mají svoje sportovní akce a turnaje a jsou centrem vodácké i cyklistické turistiky. Ve Zlenicích vyvíjí své aktivity i výlučně dámský spolek Zlenická kulturní fronta, tzv. „Zlenický kufr“, zaměřený hlavně na keramiku. Navíc, protože Zlenice leží v kraji s tradicemi trampingu, fungují zde hned dvě trampské a country kapely a zdejší hospůdky jsou vyhledávané vyznavači této muziky.


Nefiltrovaný speciál od Tambora uvařen pro sousedy ze středu Čech a Evropy

    Prodejna je umístěna na frekventovaném místě. Mají tu otevřeno 7 dní v týdnu od 8 do 18 hod. což vítají jak běžní zákazníci, tak majitelé restaurací.“Vzhledem ke stoupající poptávce jsme zařadili váš pivovar do našeho sortimentu. Pivovar Tambor rozšíří sortiment středních pivovarů z regionu severovýchodu Čech, který je u nás velmi populární. Věříme, že Tambor zachutná a zařadí se mezi ikony vašeho regionu.a Tambor zde má tu pravou chuť,“ dodal Tomáš Mařeš. Pro Královédvorský pivovar Tambor se stává Obchodní dům MAX dalším významným obchodním partnerem.
    Jedná se o ležák 11,6% s dobou zrání přes 90 dní s použitím speciálního Osvaldova klonu č. 72 chmele Žatecký poloraný červeňák. Pivo je nefiltrované a nepasterované. Jedinečnou chuť dodává voda z artézké studně o hloubce 136 metrů a kombinace čtyř sladů, Plzeňského, Maltzu, Bojos a Radegastu. Výsledkem je originální chuť s výraznou hořkostí. Zájemci si ho mohou koupit například v Pivovarské prodejně.
    Pro tuto příležitost vzniklo zcela nové pivo. Jedná se o nefiltrovanou jedenáctku, která nese název Peckovských jedenáct. Pro světlý ležák byly použity ječné slady plzeňský, mnichovský, vídeňský a karamel, chmely odrůdy žatecký poloraný červeňák, sládek a harmonie. A samozřejmě voda z našeho 130 metrů hlubokého vrtu.


UPOZORNĚNÍ - OBJÍŽĎKA K NEMOCNICI

    Královédvorský pivovar Tambor se zapojil všemi šesti druhy piva, které vyrábí. A určitě se na prestižní soutěži neztratil. Polotmavý ležák 11% J. Jakoubek skončil v kategorii polotmavých piv na 4. místě, když mu na „bronz“ chyběl jediný bod. Ani ostatní speciály se nevedly špatně. Tmavý speciál 13% v kategorii tmavých piv získal 5. místo, polotmavý 14% Klazar obsadil šestou příčku. Mezi světlými výčepními pivy skončila „desítka“ Tambor na osmém místě.
    přijměte od vedení i všech zaměstnanců přání krásných vánočních svátků, plných klidu a pohody, oslav Silvestra, na které se nezapomíná a také co nejlepší vstup do nového roku 2019. Doufáme společně s Vámi, že nám přinese jenom samé příjemné události a zážitky.
    Dvůr Králové/Praha (10. září 2018) -  Spolupráce Divadla bratří Formanů a Královédvorského pivovaru Tambor vyústila ve vznik nového, speciálního polotmavého, spodně kvašeného piva o objemu alkoholu 4,5 procenta.
    Tohle pravidlo zná asi každý hospodský, který dbá na kvalitu piva. A kvalitní pivo je základem dobré hospody a restaurace. Biogon vám nyní přivezeme spolu s naším pivem. Královédvorský pivovar Tambor se totiž zařadil do sítě distribučních skladů prodeje potravinářských plynů v rámci střediska Linde Gastro. Navíc pro nové klienty je připraven zajímavý bonus v podobě výrazné slevy z ročního nájmu, když přejdou z kompresoru na Biogon.


Polotmavý ležák J. Jakoubek skončil na Dočesné 2017 v Žatci čtvrtý

    Královédvorský pivovar Tambor se vždy hlásil k historii pivovarnictví ve Dvoře Králové nad Labem, jehož největší sláva je spojena se jménem Klazar. Právě v těchto dnech si odborná veřejnost i rodina připomíná sto let od narození ing. Gastona Klazara.
    Královédvorský pivovar Tambor slavil 10 let, kdy se tu uvařila první várka piva. A jak oslavit podobné výročí? Samozřejmě novým pivem. Takovým, které se dosud v Královédvorském pivovaru Tambor nevařilo. Jedná se o vídeňský ležák. Pivo nese jméno světově proslulého sochaře a královédvorského rodáka Otto Gutfreunda. Nové pivo poprvé ochutnali návštěvníci Týdne Divadla bratří Formanů, který se konal začátkem května.
    Stejně jako v derby se nám ale nakonec podařilo vyrovnat při hře bez brankáře a znovu jsme pak zvládli i prodloužení. V jeho poslední minutě Buldokům uloupil druhý bodík Jakub Luštinec, jenž si v utkání připsal první hattrick v sezoně.
    Dvoráci dnes pod Hankovým domem přivítali soupeře z Bíliny a utkání proti tabulkovému outsiderovi jen potvrdilo, že žádné body ve druhé lize nedostanete zadarmo. Hosté statečně vzdorovali, před mnoha nadějnými střelami Rodosu je uchránil gólman Chabr, nakonec ale přece jen našim borcům podlehli, ačkoliv těsně 4:3.


Hotely a penziony v České republice

    Proto se rozhodli na vaření piva navázat a při svých akcích nabídnout návštěvníkům originální pivo. Kultura a pivo patří k sobě. Hledali jsme, kde si pivo uvařit podle našeho receptu. Nakonec jsme se rozhodli pro Královédvorský pivovar Tambor, protože nám dal nejzajímavější nabídku, navíc zdejší pivo už z některých našich akcí známe," vysvětlil kastelán hradu Pecka Jan Murdych. Společně se Zdeňkem Kociánem si přijeli při vaření „své" pivo zkontrolovat.
    Firma se specializuje na prodej a rozvoz nápojů již od roku 1994. „Naší filosofií je především spokojený zákazník, ať už se jedná o podnikatele nebo řadového zákazníka. Abychom tohoto docílili snažíme se nabízet co nejširší sortiment nápojového zboží v různých cenových hladinách se zaměřením na komplexnost a flexibilitu našich služeb,“ vysvětlují majitelé.
    P.S: Toto není a nebude poslední společná aktivita mezi Divadlem bratří Formanů a Královédvorským pivovarem Tambor. Vážení příznivci dobrého piva a dobrého divadla, těšte se!
    „Při vaření jsme použili vídeňský a mnichovský slad, který jsme doplnili malým množstvím světlého sladu. Hořkost dodávají novému ležáku dva druhy chmelu,“ doplnil sládek Jan Pavlík. Poslední surovinou je pak kvalitní voda ze 136 metrů hlubokého vrtu.
    Městská nemocnice a.s., Dvůr Králové přijme do pracovního poměru všeobecné i praktické sestry na plný úvazek i na dohodu. Nástup možný ihned. Pracovní poměr na dobu neurčitou.


K pivu patří Biogon, vzduch pivo kazí

    Už v pátek 20. července se uskuteční v Pivovarské pivnici letní koncert. Venkovní posezení bude hostit královédvorskou zpěvačku Payu May s kytaristou Davidem Jakubcem. Pro návštěvníky si od 19 hodin připravují nejen své i převzaté písničky, ale také jedno překvapení. V loňském roce se uskutečnila na letním výčepu hned dvě jejich vystoupení. A to s velkým úspěchem.
    Voskové desky jsem začal odlévat do nerezových vaniček vyrobených na zakázku. Hlavní a dosti zásadní nevýhodou je nutnost vymazávat  po každém  odlití vaničku znovu separátorem, který zajistí nepřilnavost vosku ke stěně vaničky. Při prezentaci válcování mezistěn p. Stanislava Lankoffa a p. Michala Říhy ve včelařské škole v Nasavrkách, mě zarazilo do čeho odlévají vosk.
    Ing.Gaston Klazar významně přispěl k rozvoji pivovarské teorie i praxe. Řešil řadu aktuálních technologických otázek týkajících se například procesu scezování, chlazení mladiny či možnostmi zvyšování biologické trvanlivosti výčepních piv. Zapojil se i do úsilí o intenzifikaci klasických technologií a ověřování nových strojních zařízení. Zásadním způsobem se podílel na ověřování funkce prvé posuvné hromady u nás a spolupracoval i na vývoji semikontinuálního kvašení. Na základě svých zkušeností odmítal některé novinky, například myšlenku kontinuálního sladování.


Královédvorský pivovar Tambor nabízí exkurze se sládkem

    Obchodní dům MAX působí na trhu již od roku 1995. „Naše firma se zaměřuje na prodej nápojů, hlavně sudového a lahvového piva. S přibývajícím počtem malých a středních pivovarů se rozšiřuje i náš sortiment a v současné době prodáváme víc jak 100 druhů piv,“ vysvětlil Tomáš Mareš, zástupce obchodního domu.
    Novinka nese jméno podle původního názvu hotelu, který byl součástí zrekonstruované Pasáže 80. Pivo je na čepu pouze v tankové podobě a bude výhradně v nabídce restauraci „ve dvoře“ a to pod názvem „Tambor Original Kopp“. Pivo i název vznikly na přání majitele objektu, Vladislava Žižky mladšího.
    Pension Dvůr Králové nad Labem plným názvem Pension Doctor je umístěn v obci Choustníkovo Hradiště, poblíž hlavní silnice z Hradce Králové do Trutnova. Tato poloha penzionu nedaleko Dvora Králové nad Labem poskytuje návštěvníkům ideální podmínky pro poznání jedné z nejkrásnějších oblastí naší vlasti - severovýchodních Čech. Vhodné pro rodinnou rekreaci s dětmi. Možnost hvězdicových výletů do okolí, dobré podmínky pro pěšívýlety, cyklo/autoturistiku, lyžování.
    Parádní představení jsme dnes sledovali na zimním stadionu pod Hankovým domem. Hokejisté Rodosu si před bezmála pětistovkou diváků poradili s velmi silným sokem z Děčína a tamní Medvědy porazili skvělým výsledkem 4:0.


Nové pivo Tambor Original Kopp lidem chutná

    Efekty, dva mikrofony, kytara, hravost, improvizace, chytlavé melodie, dokonalá interakce s publikem. Výčet základních charakteristik Honzy Ponocného, principála svého jedinečného a jednočlenného "cirkusu". One-man show, která nemá na hudebním poli obdoby. Hudební osobnost s širokým záběrem, která baví nejen své příznivce během svých vystoupení, ale také studiový hráč na kytaru, vyhledávaný producent a autor divadelní a filmové hudby.
    Přijďte se podívat na zajímavou a kvalitní muziku, která má kořeny ve Dvoře Králové nad Labem. Samozřejmě nebude chybět naše pivo Tambor a tentokrát i nějaké to občerstvení.


Naše Farma je držitelem certifikátů "ČESKÝ MED 2012, 2013,2015"

    „Ke konci minulého roku se druhý nájemce rozhodl ukončit smlouvu výpovědí na kterou pivovar po dohodě přistoupil. Pivovarskou prodejnu včetně letního výčepu a tím spojeného obchodu s lahvovým a sudovým pivem jsme se rozhodli od ledna 2018 provozovat opět ve své režii, tak jak tomu bylo před dubnem 2015. Dopolední prodej lahví a sudů předpokládáme zahájit od letošního března. Je potřeba říci, že se za tu dobu ale změnila řada věcí, přibylo EET, začal platit zákaz kouření v restauracích, který se vztahuje v našem případě na letní výčep. Problém s nedostatkem kvalitního personálu se nás také týká. V současné době máme odpolední provoz zajištěn, ale hledáme lidi, kteří jsou v tomto oboru zaměstnatelní. Do pivnice se už vrátil personál, který tu již v minulosti byl a osvědčil se. V dopolední prodejně se objeví nová paní prodavačka, která se přihlásila na náš inzerát. Pivovarská pivnice funguje již od 9. ledna, v pondělí až pátek 14 – 22 hodin, v sobotu od 10 do 13 hodin, v neděli zavřeno. V
    Kde jinde si může novou technologii a kvalitu nového piva pivovar ověřit, než v místě svého působení. První tankovna se proto nachází pouhé dva kilometry od pivovaru, v samém centru města, pár kroků od Masarykova náměstí, v nové restauraci Baroque - ve dvoře. Ta je také součástí zrekonstruovaného komplexu budov o názvu „Pasáž 80“ (v minulosti Hotel Koop nebo Hotel Labe). Podle původního názvu hotelu je proto pojmenováno i NOVÉ pivo z produkce Královédvorského pivovaru Tambor. Pivo bude na čepu pouze v tankové podobě a bude výhradně v nabídce restauraci „Ve Dvoře“ a to pod názvem „Tambor Original Kopp“. „Luxusní jantarové pivo s osobitou hořkostí si jistě získá řadu příznivců,“ řekl hlavní sládek Martin Vrba. Tankovna, pivo i název vznikly na přání majitele objektu, Vladislava Žižky mladšího.


Nabízíme stipendijní programy pro studenty zdravotnických oborů

    Tímto článkem chci široké veřejnosti ukázat, že domácí výroba mezistěn není žádný problém. Doufám, že se mi podaří ukázat celý proces výroby názorně a srozumitelně. A možná, že někteří z včelařů se k nám domácím výrobcům kvalitních mezistěn přidají.
    Tankovna je osazena třemi tanky od firmy Duotank , každý o objemu 500 litrů, s přímým chlazením pláště, včetně stolu se samoobslužnou pípou. V tankové nabídce proto bude i nejoblibenější světlý ležák 11% a polotmavý ležák 11% J.Jakoubek .
    Známý písničkář Miroslav Paleček představí v Pivovarské pivnici své CD Ježkárny. V pátek 10. srpna od 19.30 hodin se mohou diváci těšit na populární melodie Jaroslava Ježka. Písničkář Mirek Paleček si splnil sen! Po desítkách let obdivu a koncertního hraní natočil patnáct písní z repertoáru Jaroslava Ježka, Jiřího Voskovce a Jana Wericha. Hodně frekventované téma, od šelakových originálů přes orchestr Karla Vlacha či Helenu Vondráčkovou až po swingující mladíky, však Paleček vymyslel zcela po svém. „Zatímco jiní šli cestou velkého zvuku, velkého hlasu a velkých aranžmá, já hledal cestu prostší a šel rovnou za písničkou," uvedl Paleček.


Provozní doba: pondělí až pátek : 8.00 - 17.00. sobota: 8.00 - 12:00

    pak z malých pivovarů. „Naše zákazníky máme nejen přímo v Chrudimi, ale také v okruhu pětadvaceti kilometrů,“ vysvětlil Aleš Beran, provozovatel obchodu. Královédvorský pivovar Tambor se tak stane dalším lákadlem zdejší nabídky.
    Honza Ponocný složil hudbu k několika celovečerním filmům, například pro Alici Nellis už komponoval hudbu pro její snímky : Perfect Days (2011). Předtím složil muziku i k filmu Mamas & Papas (2010), za kterou získal nominaci na Českého lva, a nominace nakonec neminula ani Honzovu hudbu k filmu Revival, kde si i zahrál v okouzlující roli slepého bubeníka (2013).
    V prvním čísle Vizitky v roce 2019 se věnujeme dobrovolnictví. Hledáme dobré duše, které by svůj čas věnovaly dlouhodobě ležícím pacientům, ale hledáme i ty, kteří by se stali pravidelnými dárci...
    Nadační fond pro podporu Městské nemocnice a. s. v rámci „Stipendijního programu“ na zajištění nových nelékařských zdravotnických pracovníků pro nemocnici přijímá nové žádosti o poskytnutí...


Příští týden se koná 26. ročník Mezinárodního pivního festivalu, poprvé v multifunkčním Pavilónu T na výstavišti v Českých Budějovicích. Největší akce svého druhu v České republice potrvá od 1. do 6. února.

    Koncem minulého týdne divadelníci poprvé ochutnali výsledek společného snažení na lodi Tajemství, kde byl představen DEADLAGER v nefiltrované podobě. Všichni byli velice s výsledkem velice spokojeni a filtrovaný DEADLAGER v lahvích byl už o víkendu představen prvním divákům představení Deadtown.
    Oslavy prvního kulatého výročí budou v „divadelním“ stylu. Jak jsme již naznačili na pivovarském kalendáři pro rok 2019, tvářemi oslav se stali principál Divadla bratří Formanů Petr Forman a jeden z nejlepších francouzských akrobatů a divadelních herců Jacques Laganache, kteří jsou zároveň jedni z hlavních protagonistů divadelního představení Deadtown, s kterým velice úspěšně vystupují po celé Evropě.  V májových dnech, od 8. do 11. května, se herci a veškerá technika Divadlo bratří Formanů včetně unikátní vlastní divadelní budovy pro 250 diváků nastěhuje do areálu pivovaru Tambor, kde proběhne 5 divadelních představení v duchu hesla „Po divadle jdeme na pivo“ nebo také „Saloon Deadtownu je po představení otevřen“.


UVAŘENÍM NOVÉHO VÍDEŇSKÉHO LEŽÁKU PIVOVAR TAMBOR OSLAVIL 10. NAROZENINY

    Listopad není jenom časem padajícího listí, ale také časem narůstajících knírů. A to díky akci Movember, která má upozornit na nebezpečí rakoviny prostaty a pomoci s prevencí. Symbolem je právě typicky mužská ozdoba, mohutný knír. Nápad vznikl v roce 2003 v Austrálii a jak jinak než u piva. Letos se do tohoto projektu zapojil i Královédvorský pivovar Tambor, a to uvařením speciálního piva Movembeer.
    Vídeňský ležák je spodně kvašené pivo tmavě červené, jantarové, až měděné barvy a výrazné sladové chuti, která by se měla mísit s výraznou chmelovou hořkostí vídeňského chmelu. Chmelové aroma je méně výrazné až průměrné. Přibližný podíl alkoholu je 5 %. Základní surovinou je vídeňský slad, který se nechává zrát déle než světlé slady a stojí svými vlastnostmi mezi světlým a tmavým sladem.
    Kromě klasického prodeje se Terno hlásí k tradicím i pořádáním pravidelných farmářských trhů. Zdejší Nápojové centrum nabízí svým zákazníkům široký sortiment sudového piva, piva v uceleném balení a nealkoholických nápojů za velmi příznivé ceny. „Nabízíme našim zákazníkům mnoho regionálních piva. Nyní mezi nimi bude také Královédvorské pivo Tambor. Zatím nabízíme toto pivo v lahvích, budeme ho ale prodávat také v sudech,“ doplnil Vladimír Šmejkal, ředitel Terno Hradec Králové.


Tambor uvařil DEADLAGER, pivo pro Divadlo bratří Formanů

    „Nové pivo je světlý ležák s EPM asi 11,6 %, alkoholu obsahuje 4,5 procent. Konzumentům nabízí sytou zlatou barvu, silný říz, je plné chuti se znatelnou chmelovou stopou a mírně ulpívající hořkostí v doznívání. Jednotka hořkosti IBU je kolem 35 jednotek,“ vysvětlil sládek Jan Pavlík.
    Královédvorský pivovar Tambor ukazuje cestu všem menším pivovarů, že nemusí zaostávat za velkými giganty. Po roce od instalace nové moderní robotické lahvovací linky uvedl do provozu svou první pivní tankovnu.
    Den zdraví se slaví celosvětově 7. dubna. Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje se svými nemocnicemi a ve spolupráci s městy a dalšími organizacemi k tomuto dni připojuje i letos....
    Poprvé se novinka představí na sobotním Dnu piva na králodvorském náměstí . Ve stánku ho budou čepovat hráči a členové realizačního týmu. Výtěžek z prodeje půjde na podporu královédvorského hokeje. Nové pivo se bude také čepovat na domácích zápasech HC Rodos.
    „Letos se zúčastní 235 pivovarů z 23 států celého světa. Stejně jako v minulých letech předpokládáme, že se česká piva opět objeví mezi nejlepšími, protože české pivo je přece nejlepší,“ prozradil Alois Srb, ředitel pivního festivalu.


Sídlíme ve Dvoře Králové nad Labem

    Vážení klienti, upozorňujeme vás na objíždku směrem k naší nemocnici, která je způsobena stavební uzavírkou křižovatky ulic Vrchlického a Nedbalovy. Pokud plánujete cestu do našeho zdravotnického...
    „Dojde k předpokládaným stavebním úpravám letního výčepu, které jsme zahájili už vloni. Cílem těchto úprav je prodloužit dobu využití letního výčepu. Programově chceme navázat na to, co jsme tu již v minulosti návštěvníkům nabízeli. Zároveň chceme tomuto prostoru vdechnout nový život a nabídku žánrů rozšířit. I proto hledáme vhodného člověka, který by měl zájem a chuť vést a řídit jak pivnici, tak Pivovarské podium z pozice odpovědného vedoucího.
    Od letošního roku se mění provozovatel Pivovarské pivnice a prodejny v areálu Královédvorského pivovaru Tambor. Znovu se vrací „pod křídla“ pivovaru. Bližší informace nám sdělil majitel Tamboru Nasik Kiriakovský.
    Dne 30. května od 13:00 do 17:00 se koná Den zdraví a Den sociálních služeb na Náměstí T. G. Masaryka, kde bude společná prezentace zdravotních a sociálních služeb. Čekají vás zdravotní testy a...


Kontaktní formulář

    Součástí festivalu bude tradičně mezinárodní degustační soutěž Zlatá pivní pečeť (Gold Brewer´s Seal. Prestižního pivovarnického klání o Zlatou pivní pečeť se letos zúčastní více než 230 pivovarů z celého světa. 160 tuzemských výrobců piva bude v letošním roce čelit mimořádně kvalitní zahraniční konkurenci. Jedním ze soutěžících je i Královédvorský pivovar Tambor ze Dvora Králové nad Labem. Do „boje“ o medaile vysílá světlý ležák 11%, světlý ležák 12% R. A. Dvorský a polotmavý ležák 11% J. Jakoubek. Mezi českými zástupci jsou největší pivovarské firmy i malé minipivovary. Většina zahraničních účastníků patří k elitní špičce ve svých zemích, celá řada z nich se může pochlubit triumfy na dalších největších mezinárodních soutěžích.
    Patřil mezi autory ve své době novátorského Dia-piva a nealkoholického piva Pito. Své odborné poznatky zhodnotil v podobě 22 závěrečných zpráv, 8 patentů a autorských osvědčení, 26 odborných a jedné knižní publikace.
    Ing. Gaston Klazar se po určitý čas úspěšně podílel i na výchově nových pivovarských odborníků na Střední průmyslové škole potravinářské technologie. Důležitou částí jeho činnosti byla i práce v redakční radě tehdejšího časopisu Kvasný průmysl, několik let na pozici předsedy.
    Jedná se zřejmě o světový unikát, kdy má divadelní představení vlastní pivo. Protože se ale jedná o Divadlo bratří Formanů, kteří neustále přicházejí s neotřelými nápady, není se co divit.
    V blízkosti pensionu se nachází dětské hřiště s hracími prvky: skluzavky, prolézačky, houpačky atd. V dvoukilometrové vzdálenosti od pensionu je možnost přírodního koupaní v rybníce u Vlčkovic (možnost rybaření) nebo 4km vzdáleném pěkném koupališti ve Dvoře Králové nad Labem.


Kam na Tambora v Hradci Králové

    K příjemnému posezení tu nabízejí pivo z Královédvorského pivovaru Tambor, jedenáctistupňový ležák, polotmavý ležák 11% J. Jakoubek a příležitostně tmavý třináctistupňový speciál. „Hledali jsme kvalitní pivo, které vzniká tradiční metodou, nemají ho v okolních restauracích a které tak dobře doplní naši nabídku,“ vysvětlil Tomáš Šimek.
    Královéhradecký kraj finančně motivuje studenty zdravotnických oborů, aby zůstali po studiích pracovat v krajských zařízeních. Studenti posledních ročníků zdravotnických škol a nelékařských oborů...
    Dvěma góly položil základ vítězství ve druhé třetině Honza Ježek, v závěrečné části zaslouženou výhru pečetili Tomáš Brokeš a po nádherné kombinační akci třetího útoku Jirka Půhoný.
    Za nemocniční informační systém zaplatí Královéhradecký kraj 36 milionů korun s DPH. V pondělí o tom rozhodla rada kraje. Software dodá společnost ICZ. Nový informační systém propojí všechny...
    Hledáte levné ubytování ve Dvoře Králové nad Labem nebo v jeho okolí ?Potom je náš penzion nedaleko Dvora Králové to ideální. Penzion je blízko Dvora Králové, proto budete mít poblíž Zoo Safari, ale také Barokní zámek Kuks.


V nemocnicích Královéhradeckého kraje si připomínáme Den zdraví

    „Prodáváme potravinářské zboží především regionálního charakteru,“ vysvětlil Vladimír Šmejkal, ředitel Terno Hradec Králové. Tím se výrazně liší od většiny zahraničních obchodních řetězců. Do Jednoty se chodí nakupovat už několik desítek let. Nyní samozřejmě do modernějších prostor. Hradecké Terno najdete na jedné z hlavních tříd, br. Štefanů 994. Otevřeno je každý den od 7 do 20 hodin.
    Královédvorský pivovar Tambor už v minulosti podporoval hokejový tým ve Dvoře Králové a uvařením speciálního piva v této cestě pokračuje. Tak jako má hradecký fotbal svého Votroka, bude mít nyní královédvorský hokej svého Tea.
    Restaurant má celotýdenní provoz. „Vaříme od 8:30 do půlnoci, takže u nás můžete vyřešit vše od bohaté snídaně až po noční chutě,“ doplnili majitelé. Snídani si můžete vybrat například ve francouzském, anglickém nebo zdravém stylu. K tomu si lze vypůjčit některou z knížek, a začít tak den uspokojeni nejen kulinářsky, ale i duševně.
    Velké druhové zastoupení tu zákazníci najdou i destilátech, nealkoholických nápojích, lahvovém a stáčeném víně především od moravských a českých vinařů. „Nabízený sortiment neustále doplňujeme a rozšiřujeme dle přání zákazníků,“ doplnil Antonín Fiala.


Paleček nabídne Ježkárny 10. srpna

    Narodil se 18. října 1919 v rodině majitele pivovaru Františka Klazar ve Dvoře Králové nad Labem. Po absolvování reálného gymnasia studoval na dvouleté pivovarské škole, kvůli uzavření vysokých škol za okupace dokončil vysokoškolské vzdělání v oboru kvasných technologií až po konci války. První samostatné odborné zkušenosti získával v rodinném pivovaru, pivovaru Braník v Praze a rovněž jako výzkumný pracovník Výzkumného ústavu pivovarského a sladařského.
    Velmi dobře, ale ne skvěle! Dvorští hokejisté vezou ze Slaného dva body za výhru v prodloužení. Domácí Řisuty Rodos zaskočily v úvodu prvních dvou třetin a naši borci museli stejně jako v sobotu na ledě Trutnova neustále dohánět ztrátu.
    Jeho hudbu jste mohli v poslední době slyšet i v novém filmu Alice Nellis Andělé (2014), anebo třeba ve hře Audience, kterou uvádí Národni divadlo. Pod jménem Circus Ponorka vydal tři úspěšná alba u firmy Faust records, jeho písně má v repertoáru spousta interpretů, od popových jako například Ewa Farna nebo Aneta Langerová až po rockové nebo alternativní.


Uvařili jsme nový pivní speciál!

    Dnešním dnem bude výroční světlý ležák trvale v nabídce stánku pod žernovskou rozhlednou. Zároveň tu zájemci nakoupí speciální pivní sklo, etikety a v brzké době také žernovský ležák 600 stáčený do lahví. Šanci ochutnat tuto pivní specialitu tak budou mít i všichni návštěvníci Babiččina údolí, kteří vystoupají směrem k žernovské rozhledně s širokým a krásným rozhledem na Krkonoše, Orlické hory a nádrž Rozkoš.
    Hydroxymethylfurfural vzniká zahřívání glukózy a fruktózy. Přítomnost HMF v medu poukazuje na stáří nebo jeho nadměrné zahřívání. Med po vytočení obsahuje pod 3 mg/kg HMF. Povolené množství vyhláškou č.76/2003 je 40 mg/kg u běžných medů, přísnější norma ČESKÝ MED povoluje 20 mg/kg. Každým rokem správným uskladněním v medu narůstá HMF o 3 mg/kg. Pokud tedy med obsahuje více jak 20 mg/kg, byl med nadměrně zahříván nebo je starý.
    Jednalo se již o 60. ročník akce Dočesná. Jak již z názvu vyplývá, jedná se o oslavu dočesání chmele. K ochutnání zde bylo mnoho produktů od více jak 30 pivovarů z Čech, Moravy, Německa a opět také Japonska. Degustační mezinárodní soutěž se letos konala 31. srpna a 1. září v aule Chmelařského institutu Žatec. Celkem se zúčastnilo pětadvacet pivovarů, které poslaly 145 vzorků piv. Soutěžilo se ve 12 kategoriích. Hodnocení se během dvou dnů zúčastnilo 231 degustujících.


Pivo Tambor rozšiřuje nabídku na Chrudimsko

    Jedná se o podzimní ležák, který má 12,8 % EPM s obsahem alkoholu 5%. Pivo dostalo do vínku výraznou medovou barvu, silný říz a plnou chuť s příjemnou hořkostí po napití. Pivo uvařil jednormutovým způsobem ze tří druhů sladů (plzeňský, bavorský, karamelový), chmelené třemi odrůdami chmele, sládek Jan Pavlík u příležitosti 200. výročí Rukopisu královédvorského. (Záboj je bájný pěvec a bojovník jedné z básní Rukopisu) a také u příležitosti Dne českého piva, které organizuje Svaz českých pivovarů a sladoven po celé České republice v těchto dnech.
    „I když je zlenický hrad starší, v písemných pramenech se poprvé objevuje roku 1318. Příští rok proto můžeme slavit sedmisté výročí jeho vzniku,“ vysvětlili zástupci obce.
    „Symbolem Movemberu je knír. Ten si můžete nechat buď narůst nebo si ho vytvoříte právě pomocí pěny z nového piva Movembeer,“ komentoval Nasik Kiriakovský, majitel pivovaru Tambor. Jak dodal, pivovaru je ctí, že se mohl zapojit do tohoto projektu, který pomáhá šířit osvětu o jednom z onemocnění, které ohrožuje stále více Čechů. „Máme s rakovinou prostaty vlastní zkušenost. Jeden z našich dlouholetých zaměstnanců s touto zákeřnou chorobou bojuje. Držíme mu všichni palce, aby vše dobře dopadlo. I proto jsme ani chvíli neváhali a do projektu se zapojili. Prevence je důležitá a může pomoci zachytit začínající onemocnění,“ dodal Kiriakovský.


Prodej hutního materiálu | kontaktní informace

    Nová „jedenáctka“ byla uvařena jednormutovým způsobem ze tří druhů sladů (plzeňský, bavorský, karamelový), chmelena třemi odrůdami chmele, Agnus, Harmonie a žatecký poloraný červeňák,“ doplnil charakter nového piva Jan Pavlík.
    Stejně jako před deseti lety, kdy vše začalo, tak i  letos vše začne 28. února,  kdy bude uvařena jubilejní várka piva s číslem 1950, kterou si pivovar připomene, že právě před deseti lety, také 28. února 2009, obnovil vaření piva ve Dvoře Králové nad Labem po třiceti letech.  Protože se královédvorský pivovar Tambor především specializuje na spodně kvašená piva,  půjde i v tomto případě o zástupce typicky českého ležáku.


Vydařený Den zdraví a Den sociálních služeb

    Dnes bylo uvařeno v našem pivovaru 25hl piva nového Vídeňského ležáku. Tak jako před deseti lety i dnes. Na den a na hodinu přesně požehnal novému pivu Královedvorský kněz a děkan Jan Czekala. Pivo vařil sládek Jan Pavlík pod dohledem řady hostů. Tento speciální ležák bude dalším dárkem ze strany pivovaru, který budete mít možnost ochutnat již 8. května 2019 před prvním divadelním představením Divadla Bratří Formanů v areálu pivovaru. Vídeňský ležák vaříme ku příležitosti desetiletého výročí pivovaru Tambor, které s námi máte možnost oslavit. Toto pivo ponese jméno rodáka ze Dvora Králové, a to světoznámého sochaře Otty Gutfreunda. Slavnostního požehnání se zúčastnili také manželé Růžičkovi, kteří jsou pokračovateli rodiny pivovarníků Klazarů, na jejichž odkaz Tambor navazuje.
    „Měli jsme pocit, že náš koncept fungování v rámci pivovaru se vyčerpal, že už nejsme schopni zlepšovat nabídku pro naše zákazníky. Pivovar investoval do nové lahvovny, zaměřili jsme své síly spíše na rozvoj výroby. Hledali jsme proto nový směr. Předpokládali jsme, že v rukou soukromého podnikatele - nájemce se kvalita nabízených služeb pivovarské prodejny zlepší a provozovatel třeba přijde s novými nápady.“


Pivo Tambor míří nově do Krkonoš

    Praha – Pivo z Královédvorského pivovaru Tambor si nyní můžete dát i v jedné z nejmalebnějších částí Prahy, na Malé Straně. Novým partnerem pivovaru se tu stal restaurant Čistý stůl. Přestože je hlavní město plné restaurací a hospod, věří provozovatelé Čistého stolu i zástupci pivovaru Tambor, že právě nová restaurace se stane vítaným zpestřením nabídky. Snoubí se tu historie města s moderní gastronomií. „Vážíme si toho, že můžeme budovat restauraci ve městě, k němuž máme hluboký vztah, v zemi, kterou máme tak rádi. Jsme za to vděčni a zavazuje nás to,“ vysvětlují provozovatelé Čistého stolu manželé Šimkovi. „V interiéru mírně vzdáváme hold designu 30. let 20. století i dob dřívějších a jinak si jdeme vlastní, specifickou cestou,“ dodali Šimkovi.
    „Pokud jde o naše tvrzení, že právě Zlenice jsou středem Čech i Evropy, tak je jasné, že jediný střed definitivně určit nejde. O polohu geografického středu Evropy se vedou učené spory na univerzitní úrovni. My se do nich ale nepouštíme, protože máme definitivně jasno. Ať si mají svůj střed Evropy třeba v Polsku, na Slovensku, ba dokonce i na Havlíčkobrodsku. Podstatné je to, že pro nás tento střed leží tady, ve Zlenicích. Ostatně, jak už řekl Ladislav Smoljak, střed Evropy je tam, kde o to nejsilněji usilují. No, a v místní restauraci, když jsme o to v pozdních hodinách usilovali, tak nebyl proti vůbec nikdo,“ vysvětlují Zleničtí, jak to vlastně s tím středem Evropy je. Přikládají logický argument, že pokud Zlenice leží ve středu Čech a Čechy ve středu Evropy, potom je jejich obec právě tím středem „starého“ kontinentu.


Krajské nemocnice propojí jednotný informační systém za 36 milionů korun

    Novým obchodním partnerem Královédvorského pivovaru Tambor se stal velkoobchod supermarket Terno Hradec Králové. Jedná se o logické spojení. Supermarket Terno Hradec Králové je součástí skupiny spotřebních družstev řetězce Jednota COOP, tradičního českého prodejce. Stejně tak pivovar Tambor vyrábí pivo tradičním českým způsobem.
    Nejlepší je využít plyn v poměru 50% dusíku a 50% oxidu uhličitého. Ten zajišťuje dokonalou ochranu piva před zvětráváním v sudu i v potrubí a podporuje tak jeho trvanlivost. Po celou dobu čepování piva zajišťuje mikrobiologickou čistotu nad hladinou piva v sudu, zachovává správný říz piva a snáze se vytváří kvalitní krémovitá pěna. Biogon je prostě optimálním řešením pro uchování kvality piva, protože také zabraňuje přesycení piva oxidem uhličitým, umožňuje kvalitní čepování různých druhů piv, neobsahuje žádný vzdušný kyslík. Prostě přináší kvalitnější čepování piva než při používání kompresorového vzduchu nebo různých směsí stlačeného vzduchu a oxidu uhličitého.


Nemocnice Dvůr Králové nad Labem

    DERBY JE NAŠE! Dvorští hokejisté vezou zasloužené tři body z prestižního souboje na ledě Nové Paky. Svěřenci kouče Jiřího Malinského zde k druholigovému utkání nastoupili vůbec poprvé a před slušnou návštěvou se rozhodně nechovali jako hosté. Snaživého soka „pozdravili“ už v úvodní části dvěma góly a po trefě Davida Hrazdiry ze závěru prostřední části hry vedli už o tři branky. Závěrečná perioda už žádné drama nenabídla a po vítězství 4:1 jsme v tabulce soupeři odskočili na rozdíl osmi bodů.
    Toto pivo se stane nedílnou součástí divadelního představení pod názvem Deadtown. Vždy na konci jedenapůlhodinového představení je herci toto pivo přítomným divákům nabízeno v půllitrových lahvích ve formě filtrovaného piva.
    Výroční ležák budou mít šanci zákazníci ochutnat v Pivovarské prodejně a u našich obchodních partnerů v Praze, Brně a na dalších místech. Objednávat nový polotmavý ležák 13% 100 LET můžete již nyní.
    Dvůr Králové/Pecka – Dalším místem, pro které Královédvorský pivovar Tambor uvařil speciální pivo, je Pecka. Správně řečeno pro zdejší spolek Bezdružic.
    K většině těchto aktivit neodmyslitelně patří konzumace českého národního nápoje, piva. „Poté, co majitelé pivovaru Tambor okusili zlenickou noční atmosféru a zjistili, že místní dovedou ocenit jejich opravdu dobré a kvalitní pivo navrhli, abychom významné sedmisté výročí existence Zlenického hradu, oslavili speciálně pro tuto akci připravenou Zlenickou sousedskou jedenáctkou,“ doplnili představitelé obce.


Nové pivní sklo od pivovaru Tambor pro rok 2018

    Představení nového piva proběhne o víkendu na Pecka festivalu, který se koná 29. a 30. června přímo na hradě Pecka, který je od Dvora Králové n.L. vzdálený asi 19 kilometrů.
    V obci snadno dostupný cykloservis a autoservis, pošta, autobusové zastávky směr Krkonoše, Hradec Králové, Brno, Praha. Za obcí máme hluboké lesy, zájemci si mohou zahoubařit.
    Dalším místem, kde nyní nakoupíte lahvové i sudové pivo z Královédvorského pivovaru Tambor, je Žďár nad Sázavou. Nabízí ho Nápojové centrum Antonín Fiala.
    Královédvorská Městská nemocnice, úspěšně zakončila náročnou celoroční přípravu na akreditaci a obdržela certifikát potvrzující kvalitu poskytované zdravotní péče a bezpečí pacientů.
    Honza Ponocný se jako kytarista podílel na více než 60 -ti CD, produkoval několik platinových CD pro firmu Universal, má za sebou spolupráci s řadou špičkových hudebníků např. Steve Walsh , Jean Couture , John Riley , Ivan Kral atd..... Kromě projektu Circus Ponorka můžete vidět Honzu Ponocného už 17 let i jako kytaristu Mekyho Žbirky.


Pivovar Tambor znovu provozuje Pivovarskou pivnici

    Dvůr Králové nad Labem - Královédvorský pivovar Tambor má od března nové obchodní zastoupení pro oblast Vrchlabí, Špindlerův Mlýn, Benecko, Jilemnice, Černý Důl. Stal se jím velkoobchod Jona Drinks Vrchlabí. Společnost JONA DRINKS – Velkoobchod nápojů se zabývá velkoobchodním prodejem nápojů a potravin od roku 1992.
    Dvůr Králové – Hokejový klub HC Rodos Dvůr Králové nad Labem vstupuje do nové sezóny v II. lize nejen s novou hymnou, ale také podpořené novým, speciálně uvařeným, pivem. Jedná se o jedenáctistupňový ležák Teo Rodos, který vznikl podle nového receptu a uvařil ho Královédvorský pivovar Tambor.
    Speciální edici pivovar Tambor uvařil jen k 100. výročí vzniku republiky. Bude pouze v nefiltrované podobě a jen v sudech. Speciální etiketa s využitím státní vlajky připomíná výročí vzniku Československa.


Nové dárkové balení po šesti kusech piva TAMBOR k prodeji

    Jedná se o světlý ležák 11% s požadovanou hořkostí, který naplnil představy zástupců Žernova. Tradici pivovarnictví v Žernově dokládá i skutečnost, že v minulosti se tu nacházely dva pivovary. Ležák bude nabízen ve formě filtrované i nefiltrované, stáčený do lahví a sudů. Pivo má vlastní speciální etikety. Bude nabízeno také v pivním sklu s logem letošních městských slavností. Celý proces od začátku vaření až po finální výrobu si skupina žernovských zastupitelů a občanů několikrát kontrolovala. Pivo je ve stylu Jarní ležák. Při jeho vaření použili pracovníci pivovaru tři typy sladů a tři druhy chmelu.
    Nápojové centrum je přesně to pravé pro všechny pivní fajnšmekry, kteří si zde mohou vybrat z více než 100 druhů lahvových a 100 druhů sudových piv, ke kterým nyní přibyl sortiment Královédvorského pivovaru Tambor.
    V letních měsících můžete využít dětskou trampolínu, ping-pongový stůl a nohejbalové (volejbalové) hřiště, bazén pro děti, terasu nad potokem, gril, ohniště, zahradní posezení. V našem pensionu je k dispozici káva i čaj, kterou si můžete kdykoliv připravit, zdarma je také uskladnění kol pro cyklisty. Zdarma je k dispozici přístup k internetu a všechny pokoje jsou pokryty Wi-fi signálem.
    Restauraci Čistý stůl najdete v Praze na Malé Straně, Vítězná 15. Otevřeno mají každý den, od 8.30 do půlnoci. Bližší informace najdete na webu www.cisty-stul.cz nebo na facebookovém profilu restaurant Čistý stůl.


Klasické zbíjení rámků je časově náročná včelařova práce, a proč si ji tedy nezjednodušit.

    O nejstarší historii naší nemocnice se nám nedochovalo mnoho informací. Máme však k dispozici dokument z roku 1927, který sepsal při příležitosti otevření nové nemocnice primář MUDr. Josef Geisler.
    Ten je hybnou silou kulturních aktivit nejen v městečku samotném, ale i na zdejším hradě. Pořádají tu masopustní průvod, Pouťovou Pecku nebo tradiční benefiční festival hudby a divadla. Ten se koná právě o nadcházejícím víkendu.
    Dvůr Králové (4. října 2018) – V letošním roce slaví Československá republika stoleté výročí. Sto let plných velkých i malých událostí, které se zapsaly do života nás všech. V říjnu 1918 při oslavách pádu c. k. mocnářství také padly stovky půllitrů královédvorského piva. A pivo Královédvoráky při všech významných událostech, ať smutných nebo radostných, vždycky provázelo.
    Degustační soutěže se konají pod dohledem renomovaných garančních a certifikačních autorit (TÜV-SÜD, Bureau Veritas, 3EC, Státní zemědělská a potravinářská inspekce).


Peckovských jedenáct – letní novinka od Tambora

    Královédvorský pivovar Tambor má s potomky rodiny Klazarových velice dobré vztahy, pravidelně se zúčastňují slavnostních akcí v pivovaru. Již v prvním roce existence uvařil pivovar Tambor silné polotmavé pivo 14%, které nese jméno Klazar, jako připomínka tradice. I proto si připomíná nedožité století Gastona Klazara.
    Dvůr Králové (18.5.2016) – Značka Kopp se opět vrátila do povědomí občanů a návštěvníků města. Zatímco v minulosti to bylo díky hotelu a restauraci na Masarykově náměstí, dnes si stovky lidí spojují jméno s novým pivem z Královédvorského pivovaru Tambor.
    Kdo ve čtvrtek 30. května odpoledne zavítal na královédvorské náměstí T. G. Masaryka, mohl si nechat změřit tlak a cukr v krvi, naučit se správnou hygienu rukou nebo preventivní samovyšetření...
    Pivovar tímto krokem reagoval na zájem návštěvníků nejvyšších českých hor. Směřuje sem mnoho zákazníků z Prahy, kde je královédvorské pivo známým pojmem.
    Ubytovací kapacita pensionu je 45 - 55 lůžek. Parkování pro automobily a autobus v bezprostřední blízkosti pensionu zdarma, motorky možno zanechat na uzavřené zahradě.


Srdečně vás zveme na Den zdraví a Den sociálních služeb ve Dvoře Králové nad Labem

    Dalším speciálním pivem Královédvorského pivovaru Tambor, které připomene významné výročí vzniku obce, je světlý ležák Zlenická sousedská 11%. Uvařit si ji nechali zástupci obce Zlenice, která je známá především díky stejnojmennému hradu. A také tím, že tu leží střed Čech i Evropy.
    Většinu svého odborného života strávil Gaston Klazar v Pokusném a vývojovém středisku v branickém pivovaru, založeném počátkem šedesátých let dvacátého století významnou postavou českého pivovarnictví, Františkem Hlaváčkem. Jednalo se o zařízení, které umožňovalo různé formy technologických zkoušek díky provázání s pivovarem i v provozních podmínkách.
    I proto se Královédvorský pivovar Tambor rozhodl oslavit stoleté výročí várkou výročního speciálního piva. Jedná se o polotmavý ležák 13% s názvem 100 LET, při jehož vaření pivovar Tambor poprvé použil pšeničný slad.
    Novým místem, kde si mohou zákazníci koupit Královédvorské pivo Tambor, je Pivní centrum Chrudim. Ta vznikla v roce 2012, zaměřuje se na prodej pivních specialit, především

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00