Jak na věc


diagnóza po odstranění levého laloku plíce

TORA! TORA! TORA! Prodloužená japonská verze (Blu-ray)

    Kyčelní kloub se skládá z hlavice stehenní kosti a jamky pánevní kosti. Hlavice a jamka jsou pokryty kloubní chrupavkou, která umožňuje hladký a bezbolestný pohyb kloubu. Při poranění nebo onemocnění kyčle se kloubní chrupavka narušuje a postupně se ztrácí. Povrch kloubu se stává drsný a nepravidelný, kloubní pouzdro je narušeno, což způsobuje bolest a ztuhlost. Tento stav se obvykle nazývá "artróza". Nástup bolesti je postupný, v první fázi se objevuje pouze po namáhavé fyzické aktivitě. Postupně se intenzita bolesti zvětšuje, objevuje se stále častěji, a může vyústit i v bolesti trvalé i v době odpočinku. Artróza je provázena kulháním, snižujícím se rozsahem pohybu a postupující kloubní ztuhlostí.
    Celý život navštěvuji různé masáže a rehabilitace. Mám svalovou a nervovou nemoc, která mě upoutala na vozík. Vyzkoušel jsem rehebilitaci jinak. Neudělal jsem chybu, protože jsem cítil strašně velkou sílu, bolest v zádech je fuč a dobrá nálada užívat si života jako běžný zdravý člověk mi neopustila. Poslední dobou mne to nadzvedává z vozíku!
    Fyzioterapeut především vyšetří celý pohybový systém, zapíše do MFK Systému všechny svaly oslabené proti normě. Mohou být takto funkčně oslabené i ty svaly, které nevykazují strukturální poškození vlivem DMO. Fyzioterapeut pracuje na celém systému dle navigace MFK Systemu. Po ošetření jsou spastické svaly uvolněné, pohyby jsou měkké, volné a klidné. Opakované ošetření s MFK Systémem se provádí dle individuálního nálezu. Po osobním zaučení ošetřujícího člena rodiny je možné pečovat s MFK Systemem o postiženého i v domácím prostředí.


Diagnóza artrózy kyčelního kloubu

    Will Smith, Alec Baldwin, Gugu Mbatha-Raw, Adewale Akinnuoye-Agbaje, Bitsie Tulloch, Luke Wilson, Stephen Moyer, a další >David Morse, Eddie Marsan, Albert Brooks, Paul Reiser, Mike O'Malley, Richard T. Jones, Arliss Howard, Hill Harper, Eme Ikwuakor, Joshua Elijah Reese, Robert Graziosi, John W. Iwanonkiw, Mark Falvo, Eric Rasmussen, Tyler Cheman
    Projevuje se poškozením svalových vláken. Je omezena schopnost pohybu, komunikace a kardiorespirační funkce. Rozsah postižení jednotlivých systémů závisí na typu onemocnění, délce trvání a řadě dalších faktorů. Rehabilitace by měla být soustavná, pravidelná, systematická, zahájena co nejdříve od stanovení diagnózy. Toto onemocnění postihuje svalový systém ne jen po stránce strukturální, ale i funkční. Konkrétní terapeutický postup: Právě tuto složku pohybu MFK systém dokáže zmapovat a fyzioterapeut pomocí MFK Systému řešit. Je až překvapivé, jaké výsledky mohou nastat, pracuje-li fyzioterapeut se svaly, které jsou v řetězci označeny jako funkčně oslabené. Strukturálně slabé svaly je možné pouze stimulovat a udržovat jejich možnou aktivitu pomocí nejrůznějších fyzioterapeutických technik, jakými jsou reflexní stimulace neurolymfatických bodů, stimulace trigger a tender oblastí nebo jednoduchá měkká technika masáže.


TUDOROVCI - 1. sezóna Kolekce (3 Blu-ray)

    ,,Orientační běh je sport pro přemýšlející běžce. Nejde čistě jenom o fyzickou připravenost. Do dobrého psychického rozpoložení se však člověk nedokáže dostat bez dobrého tělesného pocitu. Když se o sebe starám, cítím se jak fyzicky, tak i psychicky výborně. “
    Funkcí zkříženého vazu je zajistit stabilitu kolene. Zranění tohoto vazu jsou velmi častá. Zranění je obyčejně způsobeno kombinací přílišného protažení a vytočení kolene. Typicky zraněný uslyší nebo ucítí prasknutí a má silný nápor bolesti, nestabilitu a otok – způsobený krevní náplní kloubu. Koleno je nutno vyšetřit na ortopedii a zjistit také přidružená poranění (např. menisků či jiných vazů), a taktiku léčby pak stanovit individuálně.  Rozhodnutí provádí lékař dle zhodnoceného stupně nestability a též aktivity a věku pacienta. Běžná denní zátěž a některé sporty mohou být docela dobře prováděny i bez zkříženého vazu. Silové aktivity nejsou při nestabilitě doporučovány.  Operace zkřížených vazů je vysoce specializovaný výkon. Rekonstrukce křížového vazu znamená vytvoření nového vazu použitím vlastní tkáně pacienta. Každá z operačních metod má svá pro a proti.


Totální endoprotéza kolenního kloubu

    ,,Každý člověk by se měl o své tělo starat. U sportovců by to měla být povinnost. Já jsem sportovkyně a k tomu, abych mohla podávat maximální výkon je moje zdravé tělo velmi důležité. A myslím si, že je velmi dobře léčit jakýkoliv problém v začátku.“
    Je velmi rozšířená diagnóza dnešní doby. Provází ji funkční nebo dokonce později strukturální změny často spojené s bolestí. Jestliže jsou hodnoceny i drobnější odchylky, pak téměř nenajdeme člověka, jehož tělesný systém bychom mohli považovat za ideální. Vady mají své příčiny, které nepochybně  úzce souvisí se životním stylem. Nadměrně přibývá pohybových a psychických aktivit, navíc tyto aktivity jsou nadměrně užívány po celý den a týden. Hovoříme o stresu, zátěži, stereotypu, pracovní a pohybové jednotvárnosti. Relaxace je většinou zase aktivní. Relaxace v pravém slova smyslu nebývá moderní. Přetěžujeme stále stejné kloubní struktury a stejné svalové skupiny.


Diagnóza poranění křížového vazu v koleni

    Ze zkušeností je známo, že svalový systém je ve většině případů nejvíce přetížen v horních segmentech, na které následně reaguje segment v dolní části zad. Ošetřování dolní části zad tak mnohdy nevede k úspěchu terapie. MFK Systém má možnost nahlédnout na individuální situaci a řešit tak každý případ „ na míru“. Odlehčení ploténky je nutné nejen v oblasti jejího výhřezu, ale i v oblastech, které jsou její příčinou, což může být i na opačném konci těla. Zkušenost je taková, že léčba bolesti u těchto případů se snižuje na jednu třetinu a celkové vyřešení dysbalance, která toto onemocnění provází, je přísně individuální. Závisí na životním stylu jedince, typu výhřezu a fázi, ve které se započalo s léčbou. Pokud není stav určen k operaci, je obecně terapie s MFK System velmi úspěšná.
    Zatímco strukturální změny jsou konservativně minimálně ovlivnitelné, funkční změny jsou většinou terapeuticky vděčné. Vadné držení těla je výrazem poruchy funkce celého hybného aparátu. Na vývoji vadného držení těla se významně a rozhodujícím způsobem podílí přetížený svalový systém společně s přetíženou psychikou. Dnes se již obecně uznává, že vadné držení těla a tzv. měkké diagnostické znaky představují rizikový terén, na němž se rychleji nebo časněji rozvíjejí bolestivé stavy hybné soustavy.
    „K tomu, abych mohl podávat maximální výkon ve sportu, ale i v práci je potřeba, abych byl plně zdráv. Proto jsem rád, že jsem našel cestu, jak se ke zdraví přiblížit. Nejde jen o to, jak předcházet případným zraněním, ale i jak s nimi úspěšně bojovat.“


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00