Jak na věc


co znamená nízká hladina cholesterolu

Niacin je důležitý vitamin B, který může zvýšit HDL, dobrého cholesterolu. Zjistěte si, zda byste měli promluvit se svým lékařem o užívání niacin sám nebo s cholesterolu léky.

     Možná. Doplňky prodalo přes-the-counter (OTC) nejsou regulovány jako léky na předpis. Složky, formulace a účinek over-the-counter niacin se může značně lišit. Opět platí, že je třeba pracovat se svým lékařem, pokud uvažujete o přijetí niacin, aby se zabránilo škodlivé vedlejší účinky. Nezačínejte užívat over-the-counter niacin doplňky bez porady se svým lékařem.
     Nicméně, ne začít užívat niacin ke zvýšení HDL bez porady s lékařem. Niacin je obvykle podáván ve vysokých dávkách ke zvýšení HDL cholesterolu, a použití vysoké dávky niacinu musí být sledována lékařem, aby se ujistil, že nezpůsobuje žádné škodlivé vedlejší účinky.
     Můžete vidět niacin označeny různými způsoby. Jako součást nebo doplněk multivitamin, je to často jen odkazoval se na jako niacin. Když je používán jako léčba pro zvýšení HDL cholesterolu nebo opravit nedostatek niacinu, je to prodává ve vyšších dávkách, které jsou předepsány lékařem. To není možné získat dostatek niacin z jídla, které jíte zvýšit HDL cholesterol. Některé běžné značky na předpis niacinu patří:
     Niacin je dodáván v různých formách, od rychle účinkující forem na ty, které jsou delší hraní. Některé formy niacinu, a to zejména ve vysokých dávkách - 1000 miligramů a více - to způsobit dočasné zrudnutí kůže.


Vysoká hladina cholesterolu a triglyceridů Dieta

     HDL, nebo dobrý cholesterol zvedne přebytečnou špatný cholesterol v krvi a bere ho zpět do jater k likvidaci. Čím vyšší je vaše HDL cholesterolu, špatný cholesterol méně budete mít v krvi.
     Niacin je také k dispozici jako over-the-counter (OTC) doplněk. Nicméně, neužívejte niacin - a to iv over-the-counter podobě - ​​bez porady s lékařem, protože niacin může způsobit nežádoucí účinky, pokud jsou užívány ve vysokých dávkách.
     Niacin (kyselina nikotinová) je vitamin B, který je použit v těle, aby se sacharidy na energii. Niacin pomáhá udržet nervový systém, trávicí systém, kůži, vlasy a oči zdravé. To je důvod, proč niacin je často součástí denního multivitamin, i když většina lidí dostatek niacin z potravin, které konzumují.
     Záleží na tom. Niacin bylo prokázáno, že zvýšení HDL cholesterolu u jinak zdravých lidí, kteří mají normální hladinu LDL, takže lékař může doporučujeme, abyste si niacin, i když vaše LDL je relativně normální a jste zdraví.


Jaký dopad niacin mít na cholesterol?

     Možná jste slyšeli, že velká studie, která zkoumala účinek niacinu ke zvýšení HDL cholesterolu byla předčasně ukončena. Tato studie zkoumala, jak niacin pracoval při použití statinů léky pro lidi, kteří mají v anamnéze onemocnění srdce. Studie byla zastavena, protože nebyly pozorovány žádné rozdíly mezi lidmi, kteří se předpis sílu niacinu a lidé, kteří se placebo. Studie také zjistila, že může být malý nárůst rizika cévní mozkové příhody u lidí, kteří se niacin zvýšit svou hladinu cholesterolu HDL. Další výzkum je třeba vidět, jak efektivní niacin může být ve srovnání s jinými léky, onemocnění srdce. Neměli byste přestat užívat niacin, pokud máte svého lékaře OK. Promluvte si se svým lékařem, pokud máte obavy o přijetí niacin.
     Niacin se obvykle podává spolu se statiny nebo jinými léky pro lidi, kteří mají vysoké hladiny LDL a nízký HDL. Poraďte se se svým lékařem, než začnete niacin s jiným léky, aby se zabránilo jakékoli nebezpečné lékové interakce. Obecně však platí, niacin zdá, že funguje ještě lépe při použití v kombinaci s léky, statiny, které se používají ke snížení hladiny LDL cholesterolu v krvi. Ve skutečnosti, při použití některých statinů, niacin může zvýšit hladiny HDL o 50 procent nebo více, jakož i snížení hladiny LDL více, než když pouze statiny jsou používány.
     Mají nízkou úroveň HDL je sám o sobě rizikovým faktorem pro rozvoj srdečních onemocnění. To znamená, že i když vaše LDL a další rizikové faktory jsou normální, mají nízkou hladinu HDL stále zvyšuje riziko srdečních onemocnění.


Co vedlejší účinky niacinu, jako návaly horka?

     Niacin, vitamín B, již dlouho používá pro zvýšení high-density lipoprotein (HDL), nebo Dobře, cholesterol. HDL cholesterol pomůže smést lipoprotein o nízké hustotě (LDL), nebo špatný cholesterol, v krvi. I když je k dispozici niacin a efektivní, že se nedostal velkou pozornost ve srovnání s jinými léky cholesterolu.
     Nicméně, může váš lékař bude schopen najít správnou dávku a formu niacinu, který minimalizuje vedlejší účinky. Také může být při niacin s jídlem zabránit nežádoucí účinky. Pamatujte si, neužívejte niacin - a to iv over-the-counter podobě - ​​bez porady s lékařem. Niacin může způsobit nežádoucí účinky, pokud jsou užívány ve vysokých dávkách.
     Niacin může zvýšit HDL cholesterol - dobrý cholesterol - o 15 až 35 procent. Toto je niacinu nejúčinnější lék je k dispozici pro zvýšení HDL cholesterolu. Zatímco Niacin je účinek na HDL je největší zájem, je třeba poznamenat, že niacin také snižuje hladiny LDL a triglyceridů. Vysoká hladina LDL a triglyceridů v krvi jsou významné rizikové faktory pro srdeční choroby.


Niacin ke zvýšení HDL, dobrého cholesterolu

     Proplach může vaše pokožka rudne a případně teplý na dotek. Zatímco nepříjemné, po tomto proplachu není škodlivé. Pokud jste návaly horka, poraďte se se svým lékařem o užívání aspirin krátce předtím, než začnete váš niacin. Aspirin může proti tomuto splachovací účinek. Také je možné vyhnout teplé nápoje a alkohol snižují návaly. Verze niacinu s omezenou splachovací účinky jsou také k dispozici na lékařský předpis.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00