Jak na věc


byliny na snížení cukru v krvi

Čaj na snížení hladiny cukru v krvi

    Koření a bylinky či extrakty z nich se ve velké míře podílejí na snižování hladiny glukózy v krvi. Co se však týče jejich dávkování, vyžaduje zkušené rady bylinkářek nebo odborníků na bio výživu. Díky nim získáte účinný domácí recept a vyvarujete se případným zdravotním potížím. Ověřenými jsou:
    Vysoká hladina cukru v krvi hlavním příznakem cukrovky. Při Diabetes Mellitus je proto klíčové snížit hladinu krevního cukru. Jak na to? Jaké potraviny byste měli jíst? Co pomáhá snižovat cukr v krvi?
    Ten se tvoří ve slinivce a stará se o to, aby se cukr přijatý v potravě proměnil na energii. Pokud je hladina inzulínu z nějakého důvodu nižší, hladina cukru v krvi se naopak zvyšuje.
    Je třeba poznamenat, že diabetes můžeme kategorizovat na dva základní typy cukrovky, podle kterých lékaři stanoví konkrétní druh léčby a léky. Při diabetes typu 1, přezdívaném také dětská cukrovka, slinivka neprodukuje dostatečné množství inzulínu. Ten si musí pacienti dopřát v pravidelných dávkách injekčně, pomocí tzv. čerpadla či jinou metodou.
    Pokud chcete užívat i výživové doplňky, stejně platí, že byste se měli poradit s odborníkem. Pro diabetiky jsou vhodné například niacin, chrom, anthokyan, inositol, zinek, železo, hořčík, vitamin B1, B2, C, E.


Čaj na snížení hladiny cukru v krvi

    Optimální hodnota glykémie se u zdravých lidí pohybuje v rozmezí 4,0 – 6,0 mmol/l. Měření se dělají vždy ráno, nalačno. Pokud je hodnota mezi 5,6 – 7,0 mmol/l, jde o zvýšenou hladinu cukru, která v tomto stádiu nemusí být nebezpečná. Jsou však zapotřebí další vyšetření, které zjistí, zda jde o dlouhodobý nebo jen krátkodobý stav vysokého cukru v krvi. Cukrovku signalizuje více než:
     Faktory zvyšující riziko vzniku hypertenze souvisí především se správnou životosprávou. V našem článku vám popíšeme příčiny vzniku a možnosti řešení problémů s vysokým krevním tlakem.
    Vysoké množství cukru v krvi doprovází symptomy, které však mohou být i individuálními příznaky. Většinou se kvůli nim podezření na diabetes potvrdí, i když ne vždy značí přítomnost cukrovky. Nejčastěji jsou jimi:
    Jde o zděděné onemocnění, na které trpí přibližně 10% pacientů. Zbytek můžeme přiřadit cukrovce dospělých, diabetes typu 2. Ta vzniká zejména kvůli nadváze, a proto je vhodným způsobem léčby především cvičení a snížení tělesné hmotnosti. Inzulínu má v tomto případě tělo dostatek, avšak buňky jsou na něj rezistentní, což způsobuje, že se do nich nedostane dostatek glukózy a ta narůstá v krvi. Medikamentózní léčbu stanoví lékař.


Vysoká hladina cukru v krvi – snížení je nezbytností

    Pokud se vysoká hladina cukru (hyperglykémie), ale i nízká hladina cukru (hypoglykémie) nachází v těle dlouhodobě, znamená to, že organismus glukózu nevyužívá efektivně. Výsledkem je tzv. diabetes, lidově nazývaný cukrovka. Dochází při něm buď k nízké sekreci inzulínu, nebo k odolnosti buněk vůči inzulínu.
    Diabetik by měl dbát na přiměřenou fyzickou aktivitu během dne. Pohyb blahodárně působí na naše tělo a pomáhá snižovat hladinu cukru v krvi, protože pohybem spalujeme energii. Najděte si proto během dne čas na procházku v lese nebo práci na zahrádce. Každý pohyb se počítá.
    Krevní cukr (glukóza) představuje důležitý zdroj energie pro naše buňky. Když se najíme, hladina cukru v krvi přirozeně stoupá. Při jeho metabolismu nastupuje inzulín, který stimuluje vstup krevního cukru do tkání. Pokud si ale tkáně vytvoří tzv. inzulínovou rezistenci nebo slinivka břišní produkuje nedostatek inzulínu, hladina cukru v krvi stoupá, tělo má nedostatek energie a vzniká onemocnění cukrovkou, které může přinést řadu dalších komplikací (zhoršení zraku, diabetická noha apod.).


Tabletky, bylinky a čaje na snížení hladiny cukru v krvi

    Diabetik by měl proto dát přednost potravinám, které dodají energii, ale zároveň cukry uvolňují pomalu – jde o tzv. složité cukry, které najdeme v celozrnném pečivu, luštěninách, bramborách, rýži nebo v ovoci. Z potravin, které pomáhají snížit cukr v krvi, patří: celer, cibule, česnek nebo šťáva z kysaného zelí.
     Cholesterol je tuková látka, nezbytná pro správné fungování organismu. To se odvíjí právě od jeho optimální hladiny 5,0 mmol / l. V našem článku se dozvíte jak ho v případě potřeby snížit.
    Web Primarka.cz není prodejcem žádných zde uvedených produktů. Na stránce najdete nezávislé názory, zkušenosti a recenze různých amatérských autorů. Účelem webu je podrobně informovat čtenáře o produktech, na základě oficiálních zdrojů, vlastních zkušeností a zkušeností ostatních (volně dostupných na internetu).
    Snížit hladinu cukru v krvi pomáhají také bylinky. Doporučovány jsou například květy jetelíčku, které si můžete přidat třeba do salátu. Osvědčenou bylinkou na cukrovku je borůvka – především pak listy z borůvčí, ze kterých si připravte tento nápoj: do dvou litrů studené vody dejte asi čtyři polévkové lžíce listů a krátce povařte. Pijte třikrát denně.


Potraviny na snížení cukru v krvi

    Velmi vysoké množství glukózy může při dlouhé trvanlivosti poškodit oči, ledviny, cévy, nervová zakončení, a také způsobit pomalé hojení ran a problémy s erekcí. Je tedy třeba rozlišovat mezi zvýšenou hladinou cukru, tzv. prediabetes, se kterou se spojuje většinou pouze úprava stravy a zvýšený pohyb, a rizikovou vysokou hladinou cukru, tzv. diabetes mellitus, při níž je nasazena speciální léčba.
    Zda jde o zvýšenou hladinu cukru v krvi nebo vysokou, úprava stravy vás nemine. Cukrovkáři by si měli kontrolovat i tzv. glykemický index potravin. Do svého jídelníčku je vhodné zařadit i stravu, která je připravena zejména na páře a ve vodě (smažená jídla eliminujte).
    K určení hladiny cukru v krvi se používají tzv. glukometry. Jde o přístroj, který se obsluhuje opravdu jednoduše a který koupíte i v online lékárně Dr. Max.
     Trápí vás pohled na nohy s křečovými žilami? Pak si přečtěte náš článek, ve kterém najdete cenné rady jak se jich zbavit. Pomohou nejen léky, ale také oblíbené krémy.


Nápoje a čaje na snížení cukru v krvi

    Uvedené informace o rostlinách a jejich obecném požití nejsou a nesmí být považovány za výživová a zdravotní tvrzení podle nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006 ze dne 20. prosince 2006 o výživových a zdravotních tvrzeních o potravinách. Všechny uvedené informace mají pouze informativní charakter a veškeré informace jsou čerpány z volně dostupných zdrojů jako Wikipedie, internet a příbalové letáky volně prodejných léků.
    Součástí léčby cukrovky je diabetická dieta. Konzumace vhodných potravin pomáhá udržovat nižší hladinu cukru v krvi. Naopak přijímání nevhodných potravin bohatých na tzv. jednoduchý cukr (běžný bílý cukr), hladinu cukru v krvi zvyšuje.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00