Jak na věc


brněnský tučňáček

Vánoční prázdniny - 23.12. - 5.1. 2020.

    O víkendu 25. a 26. ledna se v bazénu TJ TESLA na Halasově náměstí s podporou městské části uskuteční 15. ročník srovnávacích plaveckých závodů nejmladšího žactva Brněnský tučňáček 2014.
    Dne 28-29.1.2017 se v Brně konaly plavecké závody nejmladších. Z našeho oddílu přijelo na toto klání 10 našich plavců. Z dívek Brabcová Adéla, Čekiová Liliana, Provazníková Veronika, Suchomelová Alžběta, Veselá Anna a Veselá Eliška. Z hochů Musil Aleš, Olejník David a bratři Reichmanovi. Z 34 startů si vytvořili společně 27 os.rekordů. Adéla 3x OR, Liliana 2 x OR, Veronika 4 x OR, Anička 3 x OR, benjamínek Eliška 4 x OR, Bětka se 2 OR. Aleš kterému se tentokrát příliš nedařilo 2 x OR, bratři Reichmanovi 3 x OR, David 4 x OR. Největších úspěchů dosáhli Veronika v disciplíně prsa získala zlatou medaili. Dále David 3 x stříbrnou a 1 x bronzovou medaili. Nelze nic jiného než všem poblahopřát k dosaženým výsledkům a dále popřát ještě k většímu úsilí v treninkovém procesu, aby tyto výsledky byly nadále stejně vynikající. -AO-


První lekce plavání Plavecké školy Rybka

    V sobotu a neděli 28.1. – 29.1. se konaly letošní první plavecké závody pro nejmenší děti. Naši plaveckou školu zde zastupovala šestice závodníků a závodnic. Dvě bronzové medaile se podařily vybojovat Lucce Netrefové, jeden bronz získal Honza Peringer a zmínku stojí i dvě čtvrtá místa Martina Trágeho. Všem našim závodníkům GRATULUJEME a držíme palce do dalších závodů.
    Naleznete zde informace o činnosti zvolených zastupitelů, práci odborů, novinkách na úřední desce nebo tiskové zprávy vztahující se k naší městské části.
    Sobotní program za účasti kolem 300 nejmladších plavců z České republiky, Slovenska a Maďarska začíná ve 14 hodin, první nedělní disciplína odstartuje v 9 hodin.
    Kluci bohužel štafetu nepostavili, protože byli jen tři. Ale jejich radost ze závodů to nezmenšilo. „Toto je moje první mezinárodní mistrovství,“ pochvaloval si devítiletý Lukáš Horák. Soutěží pro nejmladší je velmi málo. Dalším bude závod O Mokrého Emana, který pořádá plavecký oddíl TJ Prostějov v dubnu.
    Konkurence je zde velká a naši závodníci, pro které to byly první závody mimo oddíl, zde velkou šanci na medailové umístění neměli. I tak předvedli své nejlepší výkony a byli na ně náležitě hrdí.


úřad městské části Brno-sever

    V sobotu a v neděli otevřeli nejmladší plavci z Prostějova jarní sezónu. Zúčastnili se mezinárodních závodů pro desetileté a mladší plavce Brněnský tučňáček. O vítězství zde každoročně bojují plavci z Moravy, Slovenska a Maďarska a letos k nim přibyli i plavci z Německa.
    Skvělým výsledkem bylo umístění tří našich plavců v první desítce. Na pátém místě skončila Terezka Korhoňová v disciplíně 50 metrů prsa, osmý doplaval Ondra Spáčil na 25 metrů prsa a devátá dohmátla Viktorie Zbožínková na 25 metrů znak. Viktorka ještě přidala 11. místo na 25 metrů prsa. Holky se zúčastnily také závodů štafet na 4x50 metrů volný způsob a 4x50 metrů polohový závod. V polohové štafetě se překonaly Markéta Nováková a Barča Nedomová, které uplavaly 50 metrů motýlkem. Z této trati měly obě velký strach, protože je náročná, ale obě ji zvládly s přehledem.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00