Jak na věc


bolest hlavy v zatylku pred menstruaci

Která vyšetření využíváme při diagnostice bolestí hlavy

    Bolest hlavy je jedním z nejčastější neurologických onemocnění v populaci. Různé typy bolestí hlavy občas postihnou přes 90% populace. Neléčená nebo špatně léčená bolest hlavy je častým důvodem absencí v zaměstnání a nízké pracovní výkonnosti. Svému nositeli přináší většinou zbytečné utrpení.
    Podle nejpřijímanější teorie nervový systém odpovídá na určité podněty spasmem nervově zásobených cév na bazi mozku. Tyto spasmy uzavírají nebo zužují tepny zásobující mozek, skalp a oblast krku.
    Co bolí když nás bolí hlava? Kosti lebky a mozková tkáň samotné nikdy nebolí, protože nejsou zásobené nervovými vlákny přenášejícími bolest. Naopak bolestivé jsou nervové pleteně a nervy probíhající mezi kůží a lebečními kostmi . Bolet mohou také svaly a cévy na bazi mozku a ty které zásobují tkáně vně od lebečních kostí.
    Málo časté záchvaty jsou obvykle léčeny analgetiky. Lehká migréna může zareagovat na acylpyrin či aminofenazon podaný na začátku záchvatu. Malé množství kofeinu má také preventivní účinky. Většina migreniků však potřebuje silnější léky.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00