Jak na věc


báseň pro maminky

Jak funguje služba Báseň na přání?

     Turmangelika: Napsala jsi to opravdu moc krásně a je to tak. Kdybych báseň o své mamince napsala jinak, už bych to nebyla já a mé pocity vůči ní. Vždy tu pro mne byla a dostávala ze všech hrůzných nesnází. Sama jsem již pět let maminkou a kdysi jsem si myslela, že role maminky skončí s vytvořením mé vlastní rodiny, ale nyní chápu, že je to pouto, které trvá navěky. Vím, že v básni je citovosti příliš, ale po těch všech životních ranách, jež jsme společně ustály a které nás nezadupaly do země, bych neubrala ani jedno klišátko. :) Všem moc děkuji za komentáře.
     Role maminky je pro každého z nás nezastupitelná a jedinečná, dává směr všem našim krokům, a to bez ohledu na to, tda si to uvědomujeme a zda cítíme lásku, vděk, uznání, pokoru a význam toho všeho. Autorka to zjevně cítí. Jsou to nevýslovné pocity, proto mnoho slov, všichni tomu rozumíme!!
     Turmangelika: Děkuji za hodnocení, se dvojkou jsem spokojená ;) Ty klišátka a příliš syté barvy při popisu a poděkování mé mamince ze mne padaly sami... v tu chvíli psát tyto verše pro mne bylo veliké odreagování, relax a odklon od strastí do jiného světa, tak nejspíš proto ta archaičnost :)


Pro objednání originální básně na přání o délce 150 – 200 slov, tj. 36 – 40 veršů, (cca A4 při tisku) vyplňte níže uvedený formulář.

     Ty emoce jsou opravdu záviděníhodně silné, a ve spojení s oslavnou a děkovnou (a poněkud pochlebnou) formou, se pak vplíží pro neutrálního čtenáře patos, klišátka a špetka archaičnosti (takovou vřelost ovšem už básnická moderna nemá) Rým není zrovna nejlepší, místy gramatický. Báseň je krásná, zářící, dobře znějící, ale až moc citu nakupeno, malováno příliš sytými barvami. Jak bych to řekl: Seifert a Nezval byli originálnější, ty máš větší sklon k romantice. Nevím, jak hodnotit: báseň je vahami s dvěmi miskami -snad dvojka bude přijmuta.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00