Jak na věc


archiv počasí san francisco

27. 3. 2011 – Aktuální téma

    Úmorné vedro nebo naopak třeskutá zima – Česká republika letos zažila oba tyto extrémy. Nejprve v únoru málem padl rekord nejnižší, srpen přinesl rekord nejvyšší. Mezi oběma je přitom zhruba 80stupňový rozdíl. Extrémní teploty v rámci Česka zkoumala a reportáž připravila kolegyně Edita Valentová.
    Počasí na Zemi ovlivňují mimo jiné mořské proudy. Co se děje na hladině i pod ní? Jak mořské proudy vznikají a jaké konkrétně mají důsledky pro život na naší planetě, zjišťovala tento týden Edita Valentová.
    Možná vám v emailové schránce v uplynulých dnech přistál poplašný email, který varuje před radioaktivním deštěm. Zeptali jsme se přímo odborníků, co si o tom myslí. Tereza vyrazila do státního ústavu radiační ochrany. Dozvíte se mimo jiné, že místo Fukušimy nebo Černobylu byste si měli dát pozor na radon ve vlastních domech.
    O počasí na Vánoce jsme toho už natočili hodně. Edita Valentová se proto tentokrát podívala na tyto křesťanské svátky trochu jinak. V následující reportáži tak procestujeme svět a čeká nás i trocha exotiky.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00