Jak na věc


amerika hledá topmodelku x (10) na tv prima love

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

    Jižní Amerika leží z větší části na jižní polokouli, protíná ji rovník a zabírá rozlohu 17 850 000 km2. Ze západu je omývána Tichým oceánem a z východu Atlantským oceánem. V pravěku byla Jižní Amerika součástí jedné velké zemské masy zvané Pangea, která se později rozpadla na Eurasii a Gondwanu. Nakonec se před 100 milióny let i Jižní Amerika odtrhla od Gondwany. Největším státem je Brazílie s rozlohou 8 544 418 km2 a 186 112 794 obyvateli.
    Poznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.
    Tato kapitola se věnuje legendárním lomům u Mořiny - Velké Americe, Malé Americe a Mexiku, spolu se spoustou menších lůmků rozesetých v lese u Malé Ameriky.


Komentáře (připomínky čtenářů):

    Povrch tohoto světadílu tvoří na západě dlouhé horské pásmo And. Průměrná nadmořská výška je 580 metrů nad mořem. Nejvyšší horou tohoto světadílu je Aconcagua s výškou 6959 metrů, která leží v Chile. Směrem do vnitrozemí krajina klesá a rozkládají se zde nejrozsáhlejší oblasti tropického deštného pralesa na světě. Tyto pralesy ovlivňují celosvětové klima. Většinu pevniny zaujímá povodí největší světové řeky Amazonky, která měří úctyhodných 7025 kilometrů. Povodí Amazonky tvoří řada menších řek vznikajících z vody, která stéká z vysokých hor. Řeka teče ze západu na východ, přes oblast rovníku a přivádí tak do těchto teplých oblastí velké množství vody. Velká část vody se vypaří a na zem spadne v podobě deště. Další významnou řekou je Paraná. Krajina je zde velmi rozmanitá. Kromě vysokých hor a deštných pralesů zde najdeme také rozsáhlé úrodné roviny, pampy nebo pouštní oblasti. Jižní Amerika patří k významným vulkanickým oblastem. Nejvyšší činnou sopkou je ekvádorská Cotopaxi s výškou 5
    Jižní Amerika je izolovaný kontinent a díky tomu zde najdeme mnoho zvířat a rostlin, které nežijí nikde jinde na světě. Pozoruhodnými jihoamerickými zvířaty jsou například pásovci, kapybary, lamy, mravenečníci, kolibříci, jaguáři, mnoho druhů opic a spousta dalších. Jedinečnou oblastí je Pantanal – území pokryté poli a lesy, které jsou přirozeným domovem jedinečných druhů ptáků, ryb a plazů. Pantanal je pokládán za největší světovou mokřinu, jelikož je polovinu roku zaplavený. Část Jižní Ameriky leží v tropech a proto se zde nestřídají 4 roční období tak, jako v Evropě. Nejvyšší průměrná roční teplota 27,8 stupňů je v Maracaibu ve Venezuele a nejnižší v Argentině v Cristo Redentor, kde je průměrně – 1,8 stupňů.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00