Jak na věc


africka psovita selma v křížovce

JEMELÍKOVA LUŠTITELSKÁ AKADEMIE - JLA 2019

    S podrobnými soutěžními podmínkami JLA ročníku 2012 se má řešitel možnost seznámit na webových stránkách www.schak.cz a www.jemelik.cz nebo si o ně může napsat vedoucímu soutěže. Jsou naprosto shodné jako v minulém ročníku, jen u pramenů došlo k drobným změnám. U pramenů použitých v minulém ročníku u PZ nahraďte SYN (1996) prameny MČSE a UNI 10, u PD nahraďte PSJČ, SNČ (2006) a Malou encyklopedii fotbalu prameny SNČ (2009), Encyklopedie tělesné kultury (1988) a Malá encyklopedie turistiky, u PO nahraďte České názvy savců pramenem Ottův slovník naučný, díly I – XXVIII a dodatky I – VI (reprint PASEKA/ARGO, 1996 – 2003). Prameny v elektronické podobě tvoří tato trojice: Filmová databáze na http://www.fdb.cz; Příruční slovník jazyka českého a databáze lexikálního archivu na http://bara.ujc.cas.cz/psjc/search.php a Vícejazyčné překladové slovníky na http://www.slovnik.cz. Pouze pro toto 16. kolo si do PO přidejte pramen Livius: Dějiny I (Svoboda, 1979). Podrobný se
    Našli jste na těchto stránkách správnou odpověď k výrazu africká malá šelma? Dejte nám palec nebo sdílejte tuto stránku na Facebooku jako užitečnou. Za každou zmínku budeme velice vděční.
    Vše o 21. až 25. kole JLA zjistíte kliknutím na JLA 2013, křížovkáři řešili bodloka, želvu, žaka, kapy- baru a surikatu, hádankáři a logi- ci taje a úlohy spojené s ostno- ploutvými rybami, želvami, pa- poušky, kapybarami a promyko- vitými.
    Pomoz nám rozšiřovat křížovkářský slovník i ty! Pokud si tu vyhledáš nějaké spojení z křížovek, které tu ještě nemáme, neváhej ho přidat do databáze. I my budeme neustále rozšiřovat tento slovník. Budeme moc rádi i za tvou pomoc!
    V tabulce najdete veškerá křížovkářská spojení, která souvisejí s hledaným výrazem africká malá šelma. Pokud zde není žádný výsledek, zkontrolujte si prosím, zda máte dotaz správně zapsaný. Nebo se můžete podívat na konci stránky na obdobné otázky, které tu před vám hledali již jiní návštěvníci.


MLSK 2008 A JLA 2010 - Z KOSTELA A KAPLÍ VZNIKLY TAKÉ OBRAZY

    Vše o 16. až 20. kole JLA zjistíte kliknutím na JLA 2012, křížovkáři řešili vlka, pekariho, kozorožce, losici a morče, hádankáři a logici hádanky a úlohy spojené s psovitými šelmami, nepřežvýka- vými, turovitými, jelenci a diko- brazočelistními.
    Nacházíte se ve vyhledávání křížovkářského slovníku, který právě zobrazuje veškeré shody, které nalezl pro hledaný výraz malá africká šelma. Pokud zde nevidíte žádnou odpověď, kterou hledáte, zkuste nejdříve překontrolovat, zda jste zadali správně hledanou frázi. Všechny nalezené odpovědi si můžete prohlédnout v přehledové tabulce.
    Vše o 6. až 10. kole JLA zjistíte kliknutím na JLA 2010, křížovkáři řešili pět valašských kapliček, hádankáři a logici hádanky a úlohy spojené s jejich patrony.
    Chtěli bychom tímto poděkovat našim věrným návštěvníkům, kteří pomáhali s rozšiřováním slovníku a bez kterých by tento slovník neobsahoval neuvěřitelných přes 45 000 záznamů!
    Chtěli bychom tímto poděkovat našim věrným návštěvníkům, kteří pomáhali s rozšiřováním slovníku a bez kterých by tento slovník neobsahoval neuvěřitelných přes 45 000 záznamů!


MLSK 2007 - DŘEVORUBEC SE STAL SLAVNÝM

    Vše o 36. až 40. kole JLA zjistíte kliknutím na JLA 2016, křížovkáři řešili ošatku na chleba, lopatku na koláče, cedník na nudle, lžičku na kaši a talíř na polévku, hádankáři a logici taje a úlohy s nimi spojené.
    Vše o 41. až 45. kole JLA zjistíte kliknutím na JLA 2017, křížovkáři řešili struhadlo na zelí, palici na tlučení brambor, sekáček na maso, oválnou desku na maso a dřevěné tvořítko na cukroví, hádankáři a logici taje a úlohy spojené se zelím, bramborami, masem, zabijačkou a Vánocemi.
    JLA je dlouhodobá kombinovaná soutěž v řešení křížovek, háda- nek a logických úloh o ceny v eu- rech, kvalifikační body a v rámci recesistické části též o akade- mické tituly JLA. Na stránce JLA 2019 naleznete soutěžní pod- mínky, na stránce pomůcky k JLA naleznete mj. prameny použité v tom kterém kole JLA, nechybí ani recesistická část JLA a promoce JLA. 55. kolo probíhalo od 21. listopadu do 18. prosince 2019, otevřít si můžete řešení 55. kola JLA, předběžné výsledky 55. kola JLA či ohlasy na 55. kolo JLA. Došlo 165 řešení, děkuji za ně. Všem přeji dobrý rok 2020! Vladimír Jemelík


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00